Wpis z mikrobloga

Hej dobre Mirki z pod tagu #budujzwykopem. Powoli zastanawiam się nad wybudowaniem domu. W te stronę ciągnie mnie wizja w niedalekiej przyszłości pomocy mojej mamie i teściowej. Wyśnił mi się pewien piękny plan. Co o nim sądzicie i czy uważacie, że moja wiedza na temat kosztu tej inwestycji jest realna.

Otóż zakupujemy działkę 1000-1500 m2. Na niej stawiam parterowy dom o powierzchni 200m2 (bliźniak). Jedna część (100m2) jest przeznaczona dla mnie, żony i dzieci. Zaś drugie 100m2 jest znowu dzielone na pół dla każdej z mamuś po 50m2.

Koszt wybudowania takiego domu pod klucz (bez mebli, rtv itp.) w granicy 400 000 zł. Czy to realna kwota?

I jeszcze jedno pytanie jak jest z pozyskanie warunków zabudowy. Czy nie ma problemu z postawieniem takiego 200 m2 bliźniaka? #budowadomu
  • 18
@limp 400k to jeśli sporo zrobisz sam. Na pewno taka kwota wystarczy do stanu deweloperskiego a gdzie wykończenia? Fundamenty też mogą pochłonąć kupę kasy. Inaczej na płaskiej działce a inaczej że spadkiem.
@maciek30_pl: A to jesteś obecnie w trakcie budowy? Możesz powiedzieć coś więcej? Ile metrów budujesz, co i jak?

@waldinio: Działkę muszę znaleźć, ale teren raczej płaski.

@GallAnonim: Mazowieckie, okolice Warszawy. To może warto ekipę brać z daleka?
@limp: za przyjazd też każdy sobie odpowiednio policzy,
ogólnie "Warszawskie" stawki są trochę oderwane od rzeczywistości, i niestety nie ma szans żebyś zmieścił się w tych pieniądzach
zresztą same media to może być kwota zarówno 5 jak i 30 k
@limp: tak wyszło, że jestem i nie jestem, bo zrobiliśmy fundament i teraz do marca 2019 przerwa :) Co do działek to uważaj, bo nasza też wydawała się w miarę płaska i spoko. Okazało się, że mamy głównie glinę i głęboko trzeba kopać żeby dostać się do piachu nośnego. Ogólnie, jest bardzo dużo rzeczy, na które trzeba uważać.

Budujemy HomeKoncept 14 między Łodzią a Warszawą. Jak byś miał więcej pytań to
@limp też jestem w trakcie budowy, na razie nie licząc działki mam wydane ~420k nie oszczędzając na materiałach.

Stan obecny to SSZ + wod-kan, CO to co pod tynkiem, elektryka, alarm, dvbt z sat, lan, odkurzacz centralny, rekuperacja, tynki, strop betonowy więc tynków duzo wyszło bo prawie 1100m2.

Dom po podłodze 298m2, użytkowej ok 226m2 + 46m2 garaż + 10m2 kotlownia/pomieszczenie gospodarcze. Mam 3 łazienki + osobna pralnia.

U Ciebie będzie więcej
@limp: nie nie nie, źle to odebrałeś :)

Jak wybierzesz prosty dom, to wszystko da się zbudować. Możesz w ogóle poszukać czegoś do wykończenia. Popatrz sobie w projektach zawsze masz ile może kosztować taki dom. U nas architekt powiedział, że jak zatrudnię formę pod kluczyk to się to będzie zgadzało. Ewentualnie kwestia lokalizacji może tu zmieniać kwestię ceny.
@waldinio: Jak się ma pieniądze :D
Może mamusie będą skore do wyrzeczeń (wspólna łazienka, kuchnia, mniej pokoi itp.) w co niestety wątpię więc :(
@limp Mi się udało zamknąć domek 90m2 w 230 tysia, bez działki ale dość daleko od drogi, co wiązało się wyższymi kosztami przyłączy.
Gdybym budował się drugi raz, to myslevze zszedlbym jeszcze niżej z kosztami.
Najważniejsze jest to ile jesteś gotów ogarnąć sam i czy twój projekt nie ma zbędnych bajerów.

Co do domu parterowego to odradzam go z małymi dziećmi. Jak szoszony śpią to wszyscy chodzą na palcach, a tak myk