Wpis z mikrobloga

@NiebotycznyWojciech: ja pracuje we Fr i kiedys przyjechal Slazak :D to ja go po polsku nie rozumialem :D "idzie na hyzel" itp :D ale ogolnie slazacy dra te mordy jak #!$%@?, interesuja sie wszystkimi tylko nie soba, 1 temat moga 3dni roztrzasac. Na szczescie ten moj Slazak to spoko typek byl i uczynny, tylko ze go czasem nie rozumialem :D
@NiebotycznyWojciech: jedz, emigracja dobra szkola zycia... ja jak mowie we Fr pracowalem z wieloma Polakami okolo powiedzmy 30 i tylko 2 osoby milo wspominam... reszta to jest masakra... ja nie wiem co z nasza nacja... Ci moi to po 6 miesiacach we Fr byli wiekszymi francuzami niz francuzi :P zazdrosc..obgadywanie... no po prostu katastrofa... teraz znalazlem pracce gdzie niema rodakow na szczescie.
@wi1qqqq: jak szukałeś roboty we Francji?


@Silvervend: ja po fijoterapii w PL jestem, pozniej mi polska agencja robila papiery tzn wszystko tlumaczyla ogarnela itp a za to mi znalazla prace w ktorej mialem miec lojalke na 2 lata... ale ze bylem tak beznadziejnym fizjo to po 3 miesiacach probnego mi nie przedluzyli xDD ogarnalem sie i teraz sobie sam szukam prace :D

a co chcesz do FR?
@Silvervend: nie znam dokladnie reali jakie panuja spoza krego fizjo ale wiem, ze ogolnie oprocz zawodow medycznych jest ciezko dostac jakas prace... no i jezyk tez trzeba w miare ogarniac... zalezy co chcialbys robic... i czy znasz jezyk. Jak cos to wal smialo jakbym mogl pomoc to z checia! pozdro
@wi1qqqq: tak się rozglądam po innych krajach, poza UK, żeby mieć zabezpieczenie, jakby Brexit nie wyszedł jak miał wyjść. No i firma, w której pracuję obecnie, jest z Francji i liczyłbym na to, że byłaby szansa na przeniesienie, jakby gdyby co.

Spawam i języka się uczę dopiero od tygodnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Silvervend: poszukaj najblizszej szkoly "alliance francaie" w Twojej okolicy, ogladaj filmy zz podwojnymi napisami pl i fr, ciagle jakichs piosenek itp :P ale i tak nic nie ma porownania jak na mscu bedziesz zmuszony do gadania po fr :D