Wpis z mikrobloga

  • 388
@damastes Dokładnie taki tekst słyszałem od mamy i od chrzestnej, które pracują w szpitalu... a myślałem że jako służba zdrowia będą mnie zachęcać ()
  • Odpowiedz
Dokładnie taki tekst słyszałem od mamy i od chrzestnej, które pracują w szpitalu

@pufa13: a były jakieś badanie w tym temacie robione? Może coś w tym jest, skoro ci co raz oddali krew, oddają ją potem co jakiś czas? ;)
  • Odpowiedz
Po jednym razie nic Ci nie będzie :P

@IronRev666: no, ale tak serio, to nie wiesz, czy nie robi się nadprodukcja ;) . W sumie to trzeba byłoby przeprowadzić badanie:
1. spuścić z człowieka całą krew nim pierwszy raz odda krew, by sprawdzić ile jej ma
2. wpompować ponownie i przywrócić do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. zaprowadzić na oddawanie krwi
4. poczekać parę tygodni
5.
  • Odpowiedz
  • 14
@simperium możesz przeprowadzić statystykę ciśnień człowieka. Jest coś takiego jak wskaźnik produkcji krwi. U osób często oddających jest on wyższy i bardzo często jak się zaprzestanie oddawać to pojawiają się bóle głowy i ogólnie wyższe ciśnienie :)
  • Odpowiedz
@dusq1:

bardzo często jak się zaprzestanie oddawać to pojawiają się bóle głowy i ogólnie wyższe ciśnienie :)

Tak na pewno xD Jak często? jakieś konkretne dane czy właśnie to zmyśliłeś?
  • Odpowiedz
@damastes: zawsze odpowiadam, że kobiety po menopauzie to dopiero muszą mieć niefajnie, skoro organizm przyzwyczajał się kilkadziesiąt lat do comiesięcznej utraty krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damastes: jak oddajesz krew czesto - to tak owszem. Druga sprawa ze zyły niszczysz poprzez oddawanie krwi (ktore przydadza sie jak bys dostal niewydolnosci nerek np). Generalnie w Polsce nie oplaca sie oddawać krwi.
  • Odpowiedz