Wpis z mikrobloga

@bydgoskiprusak nie mieszkam ani w Toruniu ani w wawie, a krótkie wizyty w tych miastach nie są w stanie tego odzwierciedlić.
W każdym mieście są dzielnice gdzie jest to bardziej zauważalne.
@Maglite: ja nie jestem w stanie stwierdzić czy w Gdańsku jest więcej patoli, ale zauważyłem że jest nadzwyczaj dużo emerytów oraz że niektórzy ludzie mają inną cerę i odbieram to jako skutki mieszkania nad morzem
@bydgoskiprusak: Skoro wady to
- blisko centrum jest drożej (jak to wszędzie)
- korki, korki, korki
- stosunkowo słaba i droga (mówiąc o podróży w całym trójmieście, nie tylko Gdańsku) komunikacja miejska - żeby podróżować sensownie (z SKM) bilet to jakieś 200 zł miesięcznie, do tego brak sensownych opcji biletowych weekendowych czy dla turystów (porównuję z Warszawą, gdzie jest to zrobione naprawdę fajnie)
- incydentalnie zapach wysypiska śmieci
- wieje dość
@macabrankov: co? bylem ostatnio w trojmiescie na weekend, kupilismy sobie za 12 plnow calodniowy na skm, a z skmu do kazdego interesujacego miejsca max 10 minut na piechote, jak ktos bardzo chce to wiem ze za jakies 40plnow jest do kupienia bilet na wszystkovi to jeszcze ze znizkami do niektorych atrakcji,

wiec z ta komunikacja dla turystow to nie #!$%@? w warszawie jedyne co dostalem so raka z zarzenowania czasem jaki
@Sweet_acc_pr0sa: Kultury trochę, nie #!$%@?ę tylko patrzę z perspektywy mieszkańca, który długo jeździł komunikacją.

12 zł masz na SKM, ale z SKM nad morze tak hop się nie dostaniesz (wyjątek - Sopot czy Gdynia Orłowo, w Gdańsku to kilka kilometrów w linii prostej). Tak samo np. do ZOO - trzeba dodatkowo podjechać autobusem. Generalnie SKM ratuje sytuację i bez niej trójmiejski transport by nie istniał, ale jedyne sensowne wyjście, żeby skorzystać
@macabrankov: Bydgoszcz to miasto sportu i tu dresy są naprawdę spoko, często są to po prostu ludzie którzy wracają z treningu, nigdy nie widziałem tu typowego dresa patola, jak już to mają na sobie stare dżinsy itp.
@bydgoskiprusak:
1. mewy potrafią srać w locie, uważaj na te mendy nie tylko nad samym morzem bo one dolatują wgłąb lądu te kilka kilometrów.
2. Na nylonbojtel mów tutaj siatka. #pdk
3. Wieje tutaj. Drzewa tracą liście w październiku nie dlatego że swobodnie sobie opadają, tylko dlatego że są one bezlitośnie przez wiatr zrywane.
4. Śmierdzi tutaj nie tylko od Szadółek, ale również od Ekodoliny w Łężycach k. Gdyni. To są