Wpis z mikrobloga

U #rozowypasek w domu nikt nie zamyka drzwi na klucz, nawet na noc, nawet jak wszyscy wychodzą z domu, podobno cała wioska tak robi...
Ode mnie z domu jest takie przyzwyczajenie, że po wejściu do domu zamykamy drzwi na klucz, każdy kto wychodzi dalej niż do skrzynki to zamyka dom na klucz. Jeśli wszyscy opuszczają dom to zamyka się wszystkie okna, co najwyżej na poddaszu można zostawić odszczelnione.
Jak z tym jest u was?
#polska
  • 109
@Aleoledacfaraddadf: u mnie zawsze ktos w domu jest, czasami zostaje sama babcia to sie dom zamyka jak wszyscy gdzies jadą albo idą dalej, ale u drugiej babci to siedzi w domu ona, dziadek i wujek z ciotką a my wyjdziemy na chwile przed dom to ta już leci klucz przekręcac bo na pewno okradno xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aleoledacfaraddadf: w moich okolicach dużo ludzi nie ma klamek od zewnątrz więc wychodząc po prostu zatrzaskuje się drzwi. U mnie w trzech miejscach się zatrzaskują więc są stabilne. Dla złodzieja i tak to będzie bez różnicy czy musi wytrychem przekręcić wkładkę raz czy dwa razy.
@Aleoledacfaraddadf Ja mieszkam w wiosce pod dużym miastem gdzie nigdy nie było jakichś głośnych morderstw, naciągaczy, gwałtów, pedofili. Największą afera to że radny kupił kochance mieszkanie, że ktoś umarł. Największy patus to Antek, który po prostu się stoczył i ludzie mu normalnie dają jedzenie, piwo, nocują go zimą, zapraszają na święta a latem śpi sobie pod drzewem.
Niebieski mieszka 10 km, na przedmieściach i tam ciągle w bloku są afery że kogoś