Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw ile osób zgodzi się ze mną (a ile nie) odnośnie tego, że to trochę dziwne i niepokojące jak szybko ludzie gotowi są związać się ze sobą, podczas gdy tak naprawdę wcale się nie znają.

Sytuacja z życia: kiedyś po nieudanej randce dziewczyna mówi mi, że powinienem był ją pocałować w tamtym momencie. Ok, bardzo dobrze, jasno powiedziała czego oczekiwała. Szkoda tylko, że prędzej gotowa była się całować niż porozmawiać na poważne tematy, tak, żebyśmy wiedzieli jakie mamy poglądy (co byłoby niezbędne do dłuższego związku). O nie, na to zupełnie nie miała ochoty. Namiętne pocałunki - chętnie. Wymiana myśli (co też może być przyjemne) - po co!?

Ja rozumiem, że niektórzy chcą się po prostu (za)bawić, ale przecież takie podejście jest bardzo niebezpieczne. Załóżmy, że randka poszłaby dobrze, zaczęlibyśmy być razem na poważnie, a tu się okazuje że jestem, załóżmy, ludobójczym rasistą zafascynowanym BDSM z igłami w genitaliach i podduszaniem. Bidulka mogłaby mieć niezły uraz potem, nie?

A może po prostu jestem dziwny? Ale według mnie za dużo jest pochopnych decyzji i nieudanych związków, co potem skutkuje takimi wykwitami patologii myśli jak #pua czy #redpill (i cała ta towarzysząca im mizoginia, która często bierze się z poczucia krzywdy). Może jestem dziwny, bo z obecną dziewczyną spotykałem się pół roku (niezobowiązująco) zanim w ogóle się pocałowaliśmy, ale cóż, za to zdążyliśmy się świetnie poznać i to procentuje.

Może czasem będę wrzucał więcej swoich luźnych myśli - dla chętnych #myslisageza

#zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Czy mam rację?

  • Tak, ludzie powinni najpierw lepiej się poznać 62.9% (61)
  • To nieważne, bo ludzie będą i tak popełniać błędy 18.6% (18)
  • Nie masz racji 18.6% (18)

Oddanych głosów: 97

  • 9
  • Odpowiedz
@przegrywniedlamnie: obserwuję tagi, więc często zerkam, no ale mówię, trudno czytać coś, z czym się często mocno nie zgadzam. No pewnie że się wypowiadam, teksty typu: ,,nigdy nie dawaj jej do zrozumienia że ją lubisz'' budzą moją reakcję :D
  • Odpowiedz