Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę o pomoc o ile taka w ogóle jest możliwa:< Dzisiaj dowiedziałem się, że moja mamuśka kupiła sobie mate rehabilitacyjna za prawie 9 tysięcy złotych :O Procedura znana, dzwonią mówią że jest szczęściara i zapraszają na spotkanie
czy tam pokaz technologii rehabilitacyjnej. Wcisnęli jej mate za 5300, a że #bieda here to wzięła na raty w sumie wyjdzie 8640 wszystko stało się tydzień temu w sobotę, ja dowiedziałem sie w sumie przez przypadek, bo studia here... Da się jakoś z tego wycofać czy coś ? Oczywiście szczęśliwa bo dostała jakieś gary, odkurzacz i wkrętarkę ... wszystko za darmo i taka happy ;/ Ręce mi opadają. Zdjęcia umowy podam w komentarzu jak je tylko dostane.
#oszukujo #problemypierwszegoswiata #naciagacze #dlugi
  • 124
  • Odpowiedz
@Vento: po 1. to powinna dostać również formularz o odstąpieniu od umowy. Po 2. jeśli takiego formularza nie ma i nie ma też informacji gdzie odesłać sprzęt to wyślij poleconym samodzielnie sporządzone oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z pytaniem na jaki adres masz odesłać sprzęt. To Ci załatwia sprawę, jak będą się czepiać to niech #!$%@?ą, Wy będziecie kryci i nie powinniście nic zapłacić. Na gębę lepiej z takimi
  • Odpowiedz
@Endr3w: to ssa tylko zdjecia umowy nie widzialem jej calej dokladnie, moze gdzies jest. W domu będę dopiero we wtorek także we wtorek bede zalatwial wszystko ;) Jak będą problemy to pozostanie mi jeszcze UOKiK co nie ?
  • Odpowiedz
@Vento: UOKiK może pomóc, może nie pomóc, ważne żeby nie dać sobie wmówić, że nie można się wycofać z takiej sprzedaży. Nic na gębę, wszystko mieć na piśmie, może być trochę szarpania z nimi, ale chyba lepiej tak niż 9k bulić :)
  • Odpowiedz
@Vento: Przerabiałem. Byłem nawet u rzecznika konsumentów. Pisz odstąpienie od umowy i wyślij razem z towarem. Oczywiście towar za potwierdzeniem odbioru żeby potem nie ściemniali że nie dostali. Do tego pisz rezygnację z kredytu który wzięła twoja matka. Na to masz chyba 7 dni więc się spiesz.
  • Odpowiedz
@Vento: cala korespondencja za potwierdzeniem odbioru. Jakby Ci #!$%@? cos o karach czy nawet sądach to ich wysmiej. Pod zadnym pozorem nie odpuszczaj i nie daj sie, Ni mamie, zastraszyc.
  • Odpowiedz
@Vento: a mamie weź pokaż w internecie, że TAKIE SAME najprawdopowobniej może kupić za jakieś grosze na aliexpres czy coś. Żeby może na własne oczy zobaczyła, że oszustwo jak nie rozumie za co zapłaciła.
  • Odpowiedz
@Vento: W pierwszej kolejności do rzecznika praw konsumenta z całą dokumentacją i przede wszystkim razem z matką (w każdym większym mieście taki ktoś urzęduje), bo co mirek to inne "złote rady", a powinieneś iść do kogoś kto się tym zna i zajmuje zawodowo. Porada bezpłatna, a i w twoim imieniu może potem się wszystkim zajmować i będziesz miał spokój, bo sam stwierdziłeś, że studia, a jakbyś matkę sam z tą
  • Odpowiedz
dzownilem do goscia od nich i mnie zbyl mowil ze mama podpisywala to tylko z mama chce gadać, pewnie dlatego bo jak juz podpisala to On ją ugada ;D Poza tym rozumiem, nie jestem strona "sporu" ale mogl chociaz wysluchać.


@Vento: Stary, to są oszuści, z nimi nie bawisz się w dzwonienie, porady itp. Oni nie chcą wam pomoc, oni chcą was oskubać.
Jedziesz ze szmaciarzami bez krzty litości.
  • Odpowiedz
@Vento: pierwsza rzecz -- odstapienie od umowy, przeczytaj tez o wadach oswiadczenia woli -- mozna sie uchylic od umowy zawartej pod wplywem istotnego bledu, a poza tym jest tez instytucja wyzysku, zglaszaj do powiatowego rzecznika, wieszalbym te psy kapitalistyczne
  • Odpowiedz
@Vento: Umowa poza lokalem gdzie firma prowadzi działalność = na odległość.


@s_t_u_l_e_j: czasami te gówniane firmy rejestrują dodatkowe miejsce działalności i wtedy się nie da... Mam nadzieję, że ci co chcieli okraść mamę @Vento nie byli na tyle cwani.
Podstawa to powiedzieć "mecenas Dziurawdupski, dzwonię w imieniu mojej klientki, proszę o podanie warunków odstąpienia od umowy".
  • Odpowiedz
@Vento: Niech Mama telefonicznie odstąpi od umowy (ma zadzwonić do firmy wciskajacej te gówna), a po weekendzie niech się przejdzie do oddziału Nest Banku, żeby sprawdzili czy umowa kredytowa widnieje w systemie.
  • Odpowiedz
@Vento Odstapienie od umowy (zarówno kredytu, jak i maty). Masz 30 dni od dnia odstapienia na zwrot kapitału powiekszonego o odsetki za czas używania kredytu (w tym przypadku wyjdzie coś ok. 50-60 zł). Jak tamci Ci oddadzą to splacasz.
  • Odpowiedz