Wpis z mikrobloga

#nazwapl #hosting #gownoburza
Chyba kogoś w nazwie pogięło - wysłali mi maila abym udostępnił im skan dowodu osobistego w celu weryfikacji konta.


Dane osobowe mogą sobie zweryfikować z przelewu którym płaciłem za usługę - płaciłem ze swojego konta więc Imię i Nazwisko będą się zgadzać.

Nic ode mnie nie dostaną - to są zakazane praktyki zaskarżone decyzją GIODO:
http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/6471/j/pl
gchmurka - #nazwapl #hosting #gownoburza 
Chyba kogoś w nazwie pogięło - wysłali mi ...

źródło: comment_lPAaWBlphHBaIg5xxIEaQkUMWSGZzv4s.gif

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ClaxKire: wczoraj kupiłem serwer w promocji, założyłem konto, opłaciłem na rok.
Dzisiaj żądają skanu dowodu - bo jak nie to za tydzień zablokują usługę.

Z tego co się dowiedziałem tylko instytucje podlegające pod KNF mają prawo żądać skanu dokumentu lub go wykonywać.

Poniżej wyciąg z ich regulaminu (moim zdaniem jest to klauzula niedozwolona w myśl obecnych przepisów prawa)
gchmurka - @ClaxKire: wczoraj kupiłem serwer w promocji, założyłem konto, opłaciłem n...

źródło: comment_JkLFI0FEmd61LIMjwU2qrKyQBlerDklR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
wczoraj kupiłem serwer w promocji, założyłem konto, opłaciłem na rok.

Dzisiaj żądają skanu dowodu - bo jak nie to za tydzień zablokują usługę.


@gchmurka: LOL. Też wziąłeś tego VPS'a za grosze? Do mnie póki co nic nie napisali ale ja mam konto u nich od 2008 (młody i głupi byłem, kupiłem u nich domenę), przez ostatnie lata leżało puste i nieużywane.
  • Odpowiedz
@lukasz-miarczynski: przecież wkleiłem screen z regulaminu. Wczoraj założyłem konto, opłaciłem na rok z góry. Dzisiaj pisali o weryfikacji - jeśli nie podeślę to za tydzień blokada usług.
Znajomy który założył też na siebie (osoba fizyczna) wczoraj taką samą usługę, otrzymał ten sam e-mail.
Podejrzewam, że ich trochę promocja przerosła i teraz robią odsiew kont zakładanych przez spamerów, kopaczy monero o innych tego typu dziadostw... gdzie ktoś podawał lewe dane. Wszystko ok, ale niech to robią w granicy obowiązującego w Polsce prawa i zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.

@TypoweKontoDoPrzegladaniaWPracy @ClaxKire
Ps. Chyba ktoś z nazwa widział mój wpis i napisali do mnie przed chwilą, że potwierdzają moje konto i nie muszę im wysyłać skanów dowodu ( ͡º
  • Odpowiedz