Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić? Mam pocztę na gmailu (adres jest typu akowalska@gmail.com) i już któryś raz z kolei dostaję maile, które powinne trafić na adres a.kowalska@gmail.com. Ignorowałam to do momentu gdy były to jakieś zwykłe newslettery, ale wczoraj dostałam wiadomość ze sklepu z pełnymi danymi adresowymi jakiejś dziewczyny. W pasku adresu jest normalnie adres z kropką chociaż trafiło to do mnie. O co chodzi? : D
#gmail #google
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jest to możliwe żeby adresmailowy@gmail.com i adres.mailowy@gmail.com były użytkowane przez 2 różne osoby. Jest to jedno i to samo konto. Gmail ignoruje kropki i nie możesz założyć konta adresmailowy jeśli ktoś już założył adres.mailowy i odwrotnie. Ktoś się po prostu pomylił przy podawaniu maila na jakiejś stronie i teraz maile z tamtej strony przychodzą do ciebie. Innego wyjścia nie ma


@LEPIEJWIDOCZNY_WIDOCZNIELEPSZY: Raczej nie. Jak zakładałam swój to adresmailowy był
  • Odpowiedz
@grejfrut: Nie wiem jakim cudem. Może kiedyś było inaczej? Teraz przy zakładaniu konta z taką samą nazwą ale z kropką w jakimś miejscu wyskakuje taki komunikat "Ta nazwa użytkownika jest już zajęta. Pamiętaj, że w nazwach użytkowników ignorujemy kropki i nie rozróżniamy wielkości liter. Chcesz podać inną nazwę?"
  • Odpowiedz
@kshl: no ale nie rozumiesz, że nie ma dwóch osobnych kont adresmailowy i adres.mailowy? Żeby to zrozumieć, to zaloguj się na maila najpierw używając adresmailowy i swoje hasło a potem adres.mailowy i swoje hasło. Ta sama skrzynka. Ty masz adresmailowy, ktoś ma np. adres.emailowy, ale podał gdzieś w formularzu adres.mailowy (bez e), albo ktoś źle zapisał i wysyła te wiadomości na adres.mailowy, więc trafiaja do Ciebie.

Jak
  • Odpowiedz
@kwasitkoo Mogła podawać inne dane do rejestracji i inne do potwierdzenia. Może obie korzystacie nawet z tego samego maila bo newslettery trzeba potwierdzić.
Miałam podobnie, przychodziły mi informacje służbowe kierowane do załóżmy a.przenyk kiedy moje nazwisko i mail to a.przemyk. Chyba z 80 razy pisałam do tej osoby i jej znajomych przesyłających mi dane osobowe i poufne dokumenty, w końcu ktoś mądry mi odpisał i przestały przychodzić te maile.
  • Odpowiedz
@kwasitkoo: Mam podobnie tzn mail typu nazwisko@gmail.com i dostaje różne wiadomości na maile z kropkami. Często dostawałem jakieś wyceny reklam dla oddziału TVP czy jakieś sprawozdania ze spotkań zarządu. Raz się nawet jakieś sexy foto jakiejś różowej znalazły :)
  • Odpowiedz
Wszyscy tu piszą że kropki nie mają znaczenia ale Gmail ma babola. Ja też ciągle dostaje maile do jakiegoś lekarza gdzie właśnie email się kropka różni.
  • Odpowiedz
Ja mam identyczną sytuację, maile różnią się tylko kropką pomiędzy imieniem i nazwiskiem.
Z tego co udało mi się ustalić można było wiele lat temu zakładać osobne konta "z" i "bez" kropki w pewnym momencie google stwierdziło że z czy bez to jednak bez znaczenia i zaczęły się jaja.
Wygląda na to, że logowanie, kalendarze i kontakty są osobnymi kontami a maile latają sobie pomiędzy kontami, co jest jawną kpiną.
  • Odpowiedz