Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić? Mam pocztę na gmailu (adres jest typu akowalska@gmail.com) i już któryś raz z kolei dostaję maile, które powinne trafić na adres a.kowalska@gmail.com. Ignorowałam to do momentu gdy były to jakieś zwykłe newslettery, ale wczoraj dostałam wiadomość ze sklepu z pełnymi danymi adresowymi jakiejś dziewczyny. W pasku adresu jest normalnie adres z kropką chociaż trafiło to do mnie. O co chodzi? : D
#gmail #google
  • 57
  • Odpowiedz
@kshl: co to znaczy w treści maila?

Ty masz maila adres.mailowy a dostajesz wiadomość, gdzie w polu "Do" masz napisane adresmailowy, a potem w treści np. "Witam Panie użytkowniku maila adresmailowy"? Pewnie pisał to automat, więc wstawił do maila to samo, co w polu "do" i trafiło do Ciebie, albo pisał to człowiek, który skoro myślał, że poprawnym mailem jest adresmailowy, bo na takiego coś wysyła, to takiego samego użył w
  • Odpowiedz
  • 25
Uświadom ćwierćmózga jaki naprawdę ma adres e-mail i że kropki mają znaczenie


@ImYourPastClaire Nie mają. I jeszcze masz czelność nazywać ludzi ćwierćmózgami, no ja jebię..
  • Odpowiedz
@kshl Nie jest to możliwe żeby adresmailowy@gmail.com i adres.mailowy@gmail.com były użytkowane przez 2 różne osoby. Jest to jedno i to samo konto. Gmail ignoruje kropki i nie możesz założyć konta adresmailowy jeśli ktoś już założył adres.mailowy i odwrotnie. Ktoś się po prostu pomylił przy podawaniu maila na jakiejś stronie i teraz maile z tamtej strony przychodzą do ciebie. Innego wyjścia nie ma
  • Odpowiedz
  • 1
@kwasitkoo Gmail ignoruje kropki w adresach mailowych
@play4off Ale chyba nie od zawsze. Ja mam stary adres z kropka i nie przychodzą do mnie wiadomości na adres bez kropki. - aż sprawdzę to później.
  • Odpowiedz
@shymon

Wygodne jak potrzebny mail do zarejestrowania się na jakiejś gownostronie. Wklepujesz adres z kropką gdzieś, a na Gmail robisz filtr, żeby od razu do spamu leciało :)

Do tego to akurat służą przyrostki po plusie, np.
akowalska+gownostrona@gmail.com
  • Odpowiedz
@kshl

jak to może być logiczne, skoro adresmailowy i adres.mailowy użytkowany jest przez dwie różne osoby.

Nie jest, to jeden i ten sam adres - twój adres. Tamta osoba robi pomyłkę i zamiast użyć swojego adresu, dajmy na to dres.mailowy (czy dresmailowy, na Gmailu to jest to samo), wpisała adres.mailowy i dlatego wiadomość trafiła do Ciebie.
  • Odpowiedz
@Variv

aż sprawdzę to później

To daj znać jak już sprawdzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
100%, że dochodzą. Nawet możesz się zalogować używając adredu bez kropki.
  • Odpowiedz
  • 2
@Variv


aż sprawdzę to później
To daj znać jak już sprawdzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
100%, że dochodzą. Nawet możesz się zalogować używając adredu bez kropki.
@szpongiel Fuck, faktycznie dochodzą.
  • Odpowiedz