Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić? Mam pocztę na gmailu (adres jest typu akowalska@gmail.com) i już któryś raz z kolei dostaję maile, które powinne trafić na adres a.kowalska@gmail.com. Ignorowałam to do momentu gdy były to jakieś zwykłe newslettery, ale wczoraj dostałam wiadomość ze sklepu z pełnymi danymi adresowymi jakiejś dziewczyny. W pasku adresu jest normalnie adres z kropką chociaż trafiło to do mnie. O co chodzi? : D
#gmail #google
  • 57
  • Odpowiedz
@kwasitkoo: @wypok_smieszne_obrazki: @Dzakus: tak na pewno gmail nagle sobie wprowadził zmianę, która powoduje, ze maile sobie latają pomiędzy użytkownikami XD spróbuj się zalogować na a.kowalska swoim hasłem (chociaż nie jestem 100% pewien czy przy logowaniu to ta tez działa). Moim zdaniem ktoś ma maila ab.kowalska albo b.kowalska albo nawet katarzyna.nowak ale nie ogarnął i wpisał tak :D znam ludzi którzy nie pamiętają własnego maila (!) i podają na zasadzie
  • Odpowiedz
@kwasitkoo: tak jak wyżej piszą. W gmailu kropki nie robią różnicy.
Możesz sobie używać akowalska, a.kowalska, a.k.owalska itd. Wygodne jak potrzebny mail do zarejestrowania się na jakiejś gownostronie. Wklepujesz adres z kropką gdzieś, a na Gmail robisz filtr, żeby od razu do spamu leciało :)
Ja dostałem kilka spraw do kancelarii prawniczej, raz jakiś wkurzony student chciał obrazić wykładowcę (cos w stylu "czemu mam 2 ty #!$%@?" - nieźle się obsral
  • Odpowiedz
@kshl: no jest napisane, że adresatem jest pocztaemail@gmail.com bo ktoś wpisał w polu adresat pocztaemail@gmail.com. W jaki sposób niby to według Ciebie wyklucza pomyłkę? Jeśli ktoś chciał wpisać firmabudowlana@gmail.com a wpisał pocztaemail@gmail.com to się pomylił i tyle. Trafiło do Ciebie na adres pocztaemail@gmail.com bo taki adres ktoś wpisał.
  • Odpowiedz
@kshl: aż sprawdziłem jeszcze na gmailu wysyłając maile testowe z inneg konta. Mam maila nazwisko.imie, wysłałem maila na nazwiskoimie - dotarł na skrzynkę, w polu "do" jest wpisane nazwiskoimie ( i nawet w nawiasie Gugiel podpowiada, żebym się nie obsrał "Tak to Ty!" i można kliknąć i poczytać o tym). Także sam fakt, że w polu "do" jest wpisana inna wersja niż Twoja domyślna, oznacza jedynie, że ktoś tak wpisał. Sprawdziłem
  • Odpowiedz
@kshl: kropki w gmailu nie istnieją. Wszystko jest ok z twoim kontem. Masz zarówno abc@, a.b.c@, ab.c@ i każdą inną kombinację. Masz też a.b.c+def@ i to wyląduje w folderze "def"
  • Odpowiedz