Wpis z mikrobloga

Po niewielkiej przerwie odsłona nr 2. Dużo rzeczy poprawiłem, co nie zmienia faktu, że jest jeszcze sporo pracy. Był hejt, był feedback i były trolle (dlatego przerwa w działaniu serwera...). Najbardziej martwi mnie fakt, że dostałem parę opinii, że nie jest do końca jasne jak aplikacja ma działać i co można od niej oczekiwać., więc opis tutaj:

Dla kogo jest Feeder?
- dla każdego :)

Co to dziadostwo robi?
- aplikacja ma na celu stworzenia listy posiłków, a nie prowadzenia historii jak to ma miejsce w wielu aplikacjach tzn. siadasz w niedziele poświęcasz pół niedzieli, tworzysz sobie listę zakupów na cały tydzień, a kolejne pół spędzasz w sklepie i kupujesz. Od poniedziałku do soboty jesz i pakuje (bo lista posiłków gotowa a składniki w lodówce)
- oblicza BMI, zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
- oblicza wagę produktów wedle podanych kryteriów np. jeżeli chcecie zjeść 100g białka 20g węglowodanów i 20g tłuszczy, i nie wiecie ile dać kurczaka, ziemniaków i kawioru to Feeder obliczy to za Was :)
- tworzy listę zakupów z wyliczonych już posiłków

Jak to k... działa?
Starałem się zrobić to najprościej jak się da. W weekend następna wersja, w której moim priorytetem będzie zrobienie tutoriala jak to działa. A teraz postaram się opisać jak to ma działać:

Na początku rejestracja -> login -> uzupełniamy swoje dane i preferencje odżywiania. Następnie tworzymy sobie posiłki. Po zalogowaniu w liście posiłków pojawi się nam kolumna dodaj do koszyka. W liście posiłków będą 2 listy:
- lista publiczna, widoczna przez każdego
- lista prywatna, czyli posiłki które sam skomponował(eś)/(aś)
Jeżeli chcecie stworzyć sobie posiłek, z "ośmiornicą", której nie ma w bazie, musicie sobie ją sami dodać (Twoje produkty i posiłki będą zawsze wyświetlane na początku listy, żebyście nie musieli szukać).
Następnie w koszyku zaznaczacie posiłki, wpisujecie wartości białka/węglowodanów/tłuszczy, które chcecie osiągnąć i przy odrobinie szczęścia pojawi się Wam posiłek i zostanie wygenerowana lista zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zachęcam również #java #spring #naukaprogramowania do testowania i hejtowania :)

Jest to moja pierwsza apka webowa (nie licząc takiej "hello world"), więc fajnie by było jakiś feedback.

v1.0.1


Spam tagów:
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #dieta

Czarnolistowanie/śledzenie #feederapp
  • 5