Wpis z mikrobloga

@defaulttt skoro ma byc proste to zrob zalozenie ze ac = cd i do tego rozwiaz albo drugie zalozenie ze ac =cb i podaj rozwiązanie. Pewnie chodzilo o to zeby ac=cb tylko nie masz rego na zdjeciu albo zapomniala napisac
Czyli kat a = 68 kat b =68 kat x = 180 -68 - 68=44 kat y = 180 - 68 = 112
Na dole dopisz ze jesli zalozenie jest bledne i
@defaulttt z sumy kątów (180) w trójkącie wylicz na start kąt CBD. ABC będzie 180-CBD.
No i potem utkniesz o ile nie było czegoś więcej.
AC=CD? Bo jeśli tak to ACD znasz i wyliczysz już X i Y
@defaulttt: ej, do tej pory nie wiedziałem jak wygląda graficzne przedstawienie zadania o nieskończenie dużej ilości rozwiązań. Teraz już wiem. Do teraz powiedziałbym, że nie da się rozwiązać, a tu heca :D
@sosen1213 Często zdarza mi się coś zrobić za szybko, bez zastanowienia czy sprawdzenia czegoś. No i w tym wypadku tak podszedłem do tego: Ale izi zadanie, zrobiłem układ równań i nawet na niego nie popatrzyłem. A tu #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@defaulttt: majac wszystkie katy w trójkącie liczysz ze wzoru ?herona? Czy kogos tam pole, później walisz promien okręgu na którym zostal zrobiony. Liczysz dlugosci bokow, w tym BC i majac to walisz sinusy, cosinusy i cos powinno wyjsc xD jak wroce wieczorem z roboty to ładnie rozpisze o co mi chodzi.