Wpis z mikrobloga

2 682 - 1 = 2 681

Tytuł: Oskarżenie
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: kryminał
★★★★★

Zdecydowanie najsłabsza część całej serii i w związku z tym chyba już dam sobie z nią spokój. Mróz, zamiast jakoś ładnie zamknąć cykl, całkowicie bezsensownie ciągnie to dalej - chociaż miał przy tej części wyjątkowa dobrą do tego okazję. Chyba po raz pierwszy czytając książkę z Chyłką w roli głównej w ogóle nie odczuwałem zainteresowania tym, jakie będzie rozwiązanie zagadki kryminalnej. Okazało się ono zresztą banalne, a do tego narracja była poprowadzona tak, że autor na końcu mógł wcisnąć cokolwiek. Wszystko pasowałoby równie dobrze (czyli nijak). Oprócz tego dochodzą jeszcze pojedyncze, kretyńskie sceny. Np. bohaterka będąca gdzieś w połowie ciąży postanawia nagle iść na urlop macierzyński. Auto gaśnie na środku jednej z głównych ulic w Warszawie i nie odpala, bo padł akumulator? Nie spychajmy go na bok, poczekajmy aż ktoś przyjedzie nam pomóc. Takich głupot było więcej, ale te dwie najbardziej zapadły mi w pamięć.
Reasumując - jestem bardzo zawiedziony tym, jak Mróz marnuje swój talent. Ma niewątpliwą łatwość pisania i wielokrotnie pokazywał swój potencjał. Niestety książki pisze na kolanie, w sposób nieprzemyślany. Szkoda.

#bookmeter
Pobierz ostoja - 2 682 - 1 = 2 681

Tytuł: Oskarżenie
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: krym...
źródło: comment_Me5irSNPOPjmJpSBShf8jdYGvyqzM7mm.jpg