Wpis z mikrobloga

2 podobne tragedie, 2 różne reakcje:
Rok 2013: Podpalił się pod kancelarią premiera, zostawił list dla Tuska
Reakcja:

Premier Donald Tusk zapowiedział, że przerwie objazd po kraju. - Zrezygnujemy z jutrzejszego planu, wieczorem wylecę do Warszawy, bo sprawa rzeczywiście jest dramatyczna i chcę sprawdzić jej wszystkie okoliczności - oświadczył. Tusk poinformował, że poprosi "wszystkich, którzy mają cokolwiek na ten temat do powiedzenia dzisiaj wieczorem na spotkanie".

Tusk zapowiedział też, że - jeśli to tylko będzie możliwe i nie będzie przeszkadzało w leczeniu - odwiedzi poparzonego mężczyznę w szpitalu. - Zbieram wszystkie informacje, najważniejsza dla mnie jest ta o stanie zdrowia - nie brzmi ona najtragiczniej, najprawdopodobniej nie ma jednak bezpośredniego zagrożenia dla życia - powiedział premier.


Donald Tusk powiedział też, że wie, iż mężczyzna zostawił list adresowany do niego, ale nie zna jego treści. - Na pewno jest jakiś powód tej tragicznej desperacji, to musi być poważny powód, ale przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy na pewno jest pod dobrą opieką. Chcę na miejscu wszystkiego dopatrzyć - oświadczył.

Rok 2017: Podpalił się przed Pałacem Kultury. "Trzeba zmienić tę władzę"
Reakcja na obrazku poniżej:

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #polska #ciekawostki #rakcontent
Pobierz saakaszi - 2 podobne tragedie, 2 różne reakcje:
Rok 2013: Podpalił się pod kancelari...
źródło: comment_GQtFZ8uhjATwN4w8GLudimbNHRxWwbjc.jpg
  • 11
@saakaszi: mam wrażenie, moZe błędne, że to koniec końców piękne słowa i sztuczne gesty vs robienie z gościa chorego/idioty. Wynik jednego i drugiego działania taki sam - skuteczne ignorowanie, tylko we wcześniejszym przypadku bardziej eleganckie i medialne