Wpis z mikrobloga

@yourgrandma:
Wrzucam obiecany spis piosenek tworzoch za pomocą notatnika i MTV Rocks. Mam nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie. Lista powstawała na przestrzeni chyba +-2 lat. Niektore kawałki mogą sie powtarzać, są zespoły stare i młode, ciche i głośne, znane i nieznane, alternatywne i mainstreamowe.
Do poszukania tej listy piosenek zacheciły mnie słowa @yourgrandma ktory mówi że nie ma już dobrej muzyki w dzisiejszych czasach. Wołam też innych plusowiczów:
@
@ShadyTalezz:
#!$%@? mnie jak ktoś twierdzi że "muzyka zawsze była taka sama, a to że ta z przeszłości wydaje się lepsza tylko to przez nostalgię" - gówno prawda.
Nie twierdzę że współcześnie nie ma dobrej muzyki (z pewnością gdzieś powstaje taka, zwłaszcza że dzięki internetowi i komputerom jest dużo łatwiej ją stworzyć), chodzi o to że mainstream jest kompletnie asłuchalny, chyba jeden z najgorszych okresów w historii mainstreamowej muzyki - porównaj
@velles: Dobra to po kolei.
1.

mainstream jest kompletnie asłuchalny

ale jak asłuchalny, dla kogo? Dla ciebie? I dlatego, że tobie się nie podoba to jest jeden z najgorszych okresów w historii mainstreamowej muzyki? Jakby był asłuchalny, to nikt by go nie słuchał a jest wręcz na odwrót. To chyba pokazuje kto tu jest oderwany od rzeczywiśtości ¯\(ツ)_/¯
2.

Na tej pierwszej same niemal klasyki, które nawet po 30 latach
@ShadyTalezz:

ale jak asłuchalny, dla kogo? Dla ciebie? I dlatego, że tobie się nie podoba to jest jeden z najgorszych okresów w historii mainstreamowej muzyki? Jakby był asłuchalny, to nikt by go nie słuchał a jest wręcz na odwrót.

To że sporo osób lubi słuchać współczesnej muzyki nie świadczy o tym że jest dobra. Równie dobrze możesz argumentować że Fallout 4 jest dobrą grą bo dużo osób lubi w niego grać.
@velles:

To że sporo osób lubi słuchać współczesnej muzyki nie świadczy o tym że jest dobra.

ale ja nigdzie nie napisałem, że ilość słuchaczy świadczy o jakości, tylko że nie jest asłuchalna. Ty nazwałeś współczesną muzykę asłuchalną a to określenie jeśli byłoby prawdziwe to znaczyłoby, że nikt nie jest jej w stanie słuchać a jest wręcz przeciwnie.

nie, to nie jest tylko moja opinia, nie jestem w niej odosobniony. Nie wiem
@ShadyTalezz:

Ja ci mogę pokazać Needledropa, który jest kilka razy większym jutuberem i nie ma wcale takich spostrzeżeń, wręcz przeciwnie uważa, że dzisiejsza muzyka jest dzięki internetowi w najlepszym stanie w historii

Chyba nie załapałeś że nie twierdzę że "cała współczesna muzyka jest do dupy" tylko cały czas mówię o głównym nurcie, mainstreamie. To że jakieś indie kapele nagrywają sobie w internecie dobre utwory nie zmienia tego że mainstream na chwilę
@velles:
ale wykaz numerów jeden z billboardu to nie jest już od dawna żaden wyznacznik tego co naprawdę jest popularne(już pomijam, że swoją tezę opierasz na bardzo małej próbce, bo to tylko pierwsze miejsca i tylko z jednego roku, zresztą jakimś cudem nie zauważasz, że na tej liście z 86 są tak kiczowate twory jak te hity Madonny chociażby, zresztą z tej listy tak naprawdę żaden kawałek nie jest ponadczasowym hitem,
@ShadyTalezz:

zresztą z tej listy tak naprawdę żaden kawałek nie jest ponadczasowym hitem, którego zna każdy dzieciak

No tak - takie "Venus" Bananarama czy "Take My Breath Away" z Top Guna to wcaaale nie są hity które zna każdy xDDD
Stawiam dychę że jakbyś wziął losowego przechodnia i puścił mu ten kawałek to na pewno by stwierdził że go zna (może niekoniecznie z nazwy, ale nie ma opcji by ktoś go
@velles:

no oczywiste, że starsi ludzie będą kojarzyć takie utwory, ale jak spytasz jakiegoś nastolatka to prędzej będzie znał Black Beatles niż Bananarama, dla współczesnych dzieciaków to jest okres który będą wspominać i za te bardziej ograniczone 30 lat będą wymieniać dzisiejsze utwory wśród tych, które najlepiej wspominają, i pisałem to już sto razy, nostalgia, zawsze tak było i będzie.
A swoje epitety w moją stronę możesz sobie darować typku, wystarczy