Wpis z mikrobloga

#gothic #gry #elex #crpg
Jest jeszcze jedna fajna rzecz w Elexie, której chyba nie widziałem do takiego stopnia w grach PB i innych cRPGach w ogóle. Chodzi o to, że np. wykonuję sobie zadania dla frakcji Berserków z myślą, że być może do nich dołączę. I faktycznie ubiegałem się o to, żeby mnie docenili, ale jednocześnie robiąc wiele najróżniejszych misji dla nich, zawsze korzystałem z okazji, że np. mogę gdzieś tam coś trochę oszukać i coś więcej dla siebie dostać, oszczędzić sobie pracy albo przykładowo jak mam zabić zdrajcę, to mi miękło serce i mu pomagałem uciec, miast go zamordować. Myślałem w typowo growy sposób. Robiłem tak, bo w większości gier to po prostu nie ma to znaczenia, inni NPC mają w------e, nie dowiedzą się, albo tylko rzucą jedną linię komentarza i gra się zawsze dostosuje, że ostatecznie wyjdzie to dla ciebie wszystko na dobre, nieważne jakbyś z----ł.

Tymczasem gadam sobie z szefem Berserków po wykonaniu dla nich z 15 misji w ten sposób, a ten mi zaczął wymieniać, że właściwie prawie każde zadanie którego się podjąłem, to w ten czy inny sposób z------m, i w sumie to więcej złego przyniosłem niż dobrego. Mało tego, zakazali mi handlu w mieście i się w ogóle zastanawiają nad wywaleniem mnie z niego xD Zajebiste, rzadko która gra pozwala ci z----ć zwyczajnie, nie głaszcze cię po główce ciągle. Odświeżające dość.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sad_Statue: hmm... brzmi ciekawie, może się skuszę i kupię? nie wiem, dawno nie miałem takich wątpliwości :/
A chętnie bym sobie w jakiegoś nowego rpga pograł
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: ha, zajefajne! Eksploracja w tej grze to też miód, w dużej mierze dzięki temu, że jest też wertykalna i w wiele miejsc trzeba się wdrapać/dostać jetpackiem. Jeżeli chodzi o ten ostatni, to myślałem, że to będzie taka ciekawostka, ot - zwykły mechanizm od czasu do czasu. A on zmienił bardzo podejście do eksploracji i dodał wiele walce. Ta gra jest faktycznie nietypowa dla PB. Jest to na pewno gra
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: brzmi dobrze, bardzo immersyjne w moim odczuciu bo skoro nie robisz zadań wprost tylko szukasz wykrętów to być może nie pasujesz do danej frakcji i powinieneś szukać innej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: Kupiłbym tę grę, ale na razie mam do ogrania Divinity Original Sin. Polecam w opór, to też jedna z tych gier, gdzie zaglądanie w każdy kąt się opłaca i nikt nie ma superuberrentgenowych oczów.
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: niby to jest fajne, ale właśnie nie do końca. W taki oto sposób można było sobie z----ć całkowicie Gothica 3, gdy np. mieliśmy wybór r------ć jakiś oddział orków czy uwolnić miasto z ich rąk to jak troszkę przesadziliśmy z takimi rzeczami to potem każdy ork nas atakował i nie mieliśmy wstępu do typowo orkowych miast. Oznaczało to niemożność robienia od c---a questów dla nich, ja sam pamiętam że coś
  • Odpowiedz