Wpis z mikrobloga

ale teraz to chyba jest tak, że płacą na podstawie średnich dochodów z ostatniego roku?


@oldscholka: jeśli mają wspólnotę majątkową to dochody są wspólne. Porobi jeszcze te 3 miesiące na próbnej umowie, to już wyjdzie ładnie.
  • Odpowiedz
Sugerujesz że pewna liczba kobiet wykorzystująca egoistycznie system, ma być powodem do niższych zarobków kobiet ogółem xD?


@Magromo: sugeruję, że pewna liczba oszustek wykorzystujących luki prawne ze szkodą dla pracodawcy i społeczeństwa powoduje niskie zaufanie pracodawców do osób w sytuacji analogicznej z oszustkami, czyli kobiet w wieku rozrodczym.

Trzeba być upośledzonym społecznie, żeby nie rozumieć jakie konsekwencje mogą mieć takie rzeczy.
  • Odpowiedz
powoduje niskie zaufanie pracodawców do osób w sytuacji analogicznej, czyli kobiet w wieku rozrodczym.


@Lawrence_z_Arabii: Niskie zaufanie oznaczałoby zatrudnianie meżczyzn zamiast nich, a nie płacenie im mniej.
  • Odpowiedz
Niskie zaufanie oznaczałoby zatrudnianie meżczyzn zamiast nich, a nie płacenie im mniej.


@Magromo: Gdy pracownik nie ma zaufania pracodawcy, to nie dostanie ważniejszych i odpowiedzialniejszych obowiązków, które wpływają pozytywnie na premię i doświadczenie zawodowe.
  • Odpowiedz
Sugerujesz że pewna liczba kobiet wykorzystująca egoistycznie system, ma być powodem do niższych zarobków kobiet ogółem xD?

Co wiąże te dwie rzeczy, bo nie łapię.


@Magromo: sugerujesz że pewna liczba obywateli wykorzystująca broń w celach przestępczych, ma być powodem do ograniczania dostępu do broni ogółem?
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: O zarabianiu mnie mówi się w kontekście tego samego stanowiska, inaczej jest to bezcelowe.

Stworzyłeś obrazek twierdzący, że podczas gdy feministki niby myślą że przyczyną różnic płacowych jest nienawiść do kobiet, tak naprawdę jest nią to że niektóre kobiety nieetycznie wykorzystujące urlopy macierzyńskie.

Przecież to jest debilizm, usprawiedliwianie niższych zarobków w tych samych sytuacjach całkowicie niezwiązanym z tą sytuacją działaniem innych kobiet, jest absurdem.
  • Odpowiedz
sugerujesz że pewna liczba obywateli wykorzystująca broń w celach przestępczych, ma być powodem do ograniczania dostępu do broni ogółem?


@szczym_do_ludzi: Jakie niby twoja analogia ma tu zastosowanie xD?
Pewna liczba kobiet nadużywa możliwości urlopów macierzyńskich, więc rozwiązaniem jest... zmniejszenie wszystkim kobietom zarobków?
Zdajesz sobie sprawę jak głupie jest to co powiedziałeś xD?
  • Odpowiedz
O zarabianiu mnie mówi się w kontekście tego samego stanowiska, inaczej jest to bezcelowe.


@Magromo: na poziomie tego samego stanowiska też są różne podziały i kompetencje, za czym idą tzw. "widełki płacy".
  • Odpowiedz
@Magromo: zarówno w moim przykładzie jak iw sytuacji kobiet jest taka analogia, że nigdy nie wiadomo który człowiek to ten uczciwy, a który ma złe zamiary więc prewencyjnie po dupie dostaje ogół.
  • Odpowiedz
człowiek to ten uczciwy, a który ma złe zamiary więc prewencyjnie po dupie dostaje ogół.


@szczym_do_ludzi: Analogia byłaby choć trochę właściwa (choć nadal kaleka) gdyby odnosiła się do niechęci do zatrudniania kobiet.
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla myślenia, że kobiety mogą zarabiać mniej bo inne nadużywają urlopów.
Te sprawy nijak się nie łączą. Twój przykład jest bezsensowny i absurdalnie głupi.

na poziomie tego samego stanowiska też są różne podziały
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Czy zdajesz sobie sprawę że zmniejszanie dostępu do broni jest formą prewencji żeby zmniejszyć ilość przestępstw z nią związanych? Można dyskutować jak bardzo jest to skuteczne, ale działa.

Zmniejszenianie płac kobietom z racji tego że niektóre naduażywają urlopów macierzyńskich nie jest w żadnym stopniu środkiem prewencji.

Ba, kobieta która dostaje mniej pieniędzy za to samo co mężczyzna tylko z powodu "jakichś tam kobiet", jest wręcz zachęcana do tego żeby
  • Odpowiedz
  • 0
@Lawrence_z_Arabii zonka po urodzieniu dziecka stwiedzila, ze w sumie fajnie byloby gdyby mogla zajmowac sie mala do wieku przedszkolnego, a nie isc do pracy po maciezynskim. Powiedzialem jej, ze musialbym odpowiednio zarabiac, a za czas opieki nie moglaby dostawac hajsu, bo to #!$%@? socjalizm. Przyznala mi racje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Mam pytanie może gupie może mondre nie wiem: skąd w takim razie kobieta ma mieć pieniądze na macierzyńskim? serio bo nie znam się na prawie i może np mogłaby dostawać skądś indziej xD w sensie no chyba od zawsze tak było że żeby dostawać hajs na macierzyńskim trzeba być na etacie w momencie pójścia na urlop więc to chyba normalne, że kobiety chcą być na etacie jak zaciążą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz