Wpis z mikrobloga

Jak poradzić sobie z bólem piszczeli w czasie i po biegania, tzw. shin splints? Biegam regularnie już ok. pół roku i ciągle mi to dokucza. Muszę mieć z 5-6 dni przerwy po każdym bieganiu, aby nie bolało w czasie kolejnego biegu. A po biegu zawsze odczuwam. Próbowałem różnych ćwiczeń z neta, typu stawanie na palcach, piętach i nic nie pomaga. Zawsze się też rozciągam. Jakoś dużo nie biegam i tempo raczej wolne (trucht), najczęściej 5-6km. Testowałem z 5 par różnych sportowych butów i w każdej to samo. Biegam po trawie lub na bieżni po tartanie.
#biegajzwykopem #bieganie #sport
  • 29
  • Odpowiedz
@Vadzior a jak u Ciebie wygląda napięcie łydek? Ja też myślałem że mam shin splints a jak zacząłem chodzić na regularne masaże łydek (które z resztą były twarde jak kamienie), to biegam jak sarenka i tkanki okołopiszczelowe nie bolą
  • Odpowiedz
@Caly_na_bialo: Nie wiem jak to ocenić xD Nie mam ciągle napiętej łydki. Lekarz moje giry oglądał i nic nie zauważył dziwnego. A masować to się próbowałem rollerami. Całe nogi.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Nadwaga gra tu rolę, ale największą rolę gra to, że Twoje mięśnie są za słabe. Bez dobrego fizjo tego nie ogarniesz, albo inaczej - dobry fizjo to ogarnie. Jak bardzo chcesz biegać to: buty Hoka + dobry fizjo. Ortopeda na nic się nie zda, tutaj potrzebna jest terapia manualna.
  • Odpowiedz
@Vadzior: miałem to samo, chłodziłem łydke 2x dziennie + ćwiczenia rozciągające co dał kolega Akkarin + zakładanie tejpów. Biegałem dalej ale z mniejsza intensywnością o około 60% no i pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vadzior: hejo, i jak? Znalazles sposob na to? Mam podobnie z moimi nogami, bol przy piszczelach i lydkach po bieganiu, graniu w pile. Kiedys tego nie było, teraz jest dokuczliwe. Dodatkowo pol roku zmagalem sie z rozciegnem podeszwowym, na szczescie juz przeszlo, ale nadal czuje skurcze praeej stopy
  • Odpowiedz
@deenay6311: Samo przeszło z czasem, kilka miesięcy biegałem z tą dolegliwością. Dużo też ćwiczeń robiłem jak wznosy na palcach, na piętach, ściskanie palców, rozciąganie stóp, rollowanie, itp. Codziennie wykonywałem te ćwiczenia, nawet w dni bez treningowe (można ćwiczyć nawet siedząc przed kompem np. rollować czy ściskać palce, a w treningowe przed i po bieganiu. Ale gdy tylko trochę odpuszczę np. z miesiąc bez biegania to wraca na kilka tygodni. Nawet to
  • Odpowiedz