Wpis z mikrobloga

Jak poradzić sobie z bólem piszczeli w czasie i po biegania, tzw. shin splints? Biegam regularnie już ok. pół roku i ciągle mi to dokucza. Muszę mieć z 5-6 dni przerwy po każdym bieganiu, aby nie bolało w czasie kolejnego biegu. A po biegu zawsze odczuwam. Próbowałem różnych ćwiczeń z neta, typu stawanie na palcach, piętach i nic nie pomaga. Zawsze się też rozciągam. Jakoś dużo nie biegam i tempo raczej wolne (trucht), najczęściej 5-6km. Testowałem z 5 par różnych sportowych butów i w każdej to samo. Biegam po trawie lub na bieżni po tartanie.
#biegajzwykopem #bieganie #sport
  • 29
  • Odpowiedz
@Vadzior: idź do sklepu z profesjonalnym obuwiem do biegania. Poproszą Ciebie o chwilę biegania na bieżni stacjonarnej a tym czasie nagrają w jaki sposób stawiasz stopy. Możliwe, że coś uda im się zaobserwować. Ewentualnie wizyta u lekarza lub rehabilitanta.
  • Odpowiedz
@PawMad: Nie mam w okolicy takiego sklepu żeby była bieżnia. Jak mówiłem, testowałem różne buty i w każdym to samo. U lekarza byłem (ortopeda) to powiedział, że mam wykonywać te ćwiczenia typu stawanie na palcach i pięcie, masaże (roller), rozciąganie, zimne okłady. A jak boli to zrobić sobie z 2tyg przerwy i później wrócić do treningów ale biegać krócej i wolniej... No i jeszcze jakaś maść przepisał. Próbowałem, smarowałem i nic.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Leżąc próbuj "zamykać" jak najmocniej palce u stóp na wyciągniętej nodze. Możliwe, że takie rozkurczowe ćwiczenie mięśni pomoże. Powtarzaj przed snem i po przebudzeniu kilka razy. Stawanie na palcach to jednak nie to samo.
  • Odpowiedz
@slowo_: Ok, spróbuje choć wydaje mi się, że już kiedyś gdzieś to czytałem i nic nie dało. Tych ćwiczeń to na każdym forum polecają najróżniejsze rodzaje. A większość sprowadza się do tego samego.
@codi_krk wołam może te ćwiczenie coś Ci pomoże
  • Odpowiedz
@szczypek45: Też nie. Byłem ogólnie u ortopedy z tymi piszczelami i żeby całego mnie zobaczył. Żadnej wady postawy nie mam, od dawna amatorsko sobie ćwiczyłem na siłowni i jeździłem na rowerze i nigdy nic mi nie dokuczało. Ortopeda powiedział o piszczelach tak jak wyżej, a wszystko inne ok. Siłownie porzuciłem, ale ćwiczę w domu, mam jakieś hantle, sztangę, gryf, ławkę. Za to dorzuciłem bieganie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: a ile ważysz? Miałem ten sam problem przez rok i żadne rolowanie itp. nie pomagało, schudłem 10kg i nawet po maratonie nie bolało.
  • Odpowiedz
@Vadzior: nie mam pojęcia :D u mnie to pewnie działało tak, biegałem majac 90kg i bolało dość mocno, ale mięśnie sie wzmacniały, teraz jak biegam mając 80kg, mają łątwiej. Wiec, przytyj 10kg, pobiegaj z 6msc i schudnij ( )
  • Odpowiedz