Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, czas na programistyczny wpis, który może się skończyć jako #zonabijealewolnobiega :)


Nie wiem jakim cudem, ale ostatnio udało mi się namówić moją żonę do tego, by ostatnio publicznie podzieliła się swoją historią jak została programistką. Generalnie miała ona ostatnio swoje pierwsze wystąpienie publiczne, pt.:

**"Jak rozpocząć swoją przygodę z IT, bez wykształcenia informatycznego - studium przypadku"**

Z racji, że jestem jej mężem, skromny za nią być nie muszę i mogę śmiało powiedzieć, że była to pełna konkretów prelekcja, która mówiła jasno o konkretnych krokach, które może podjąć adept, by swoją pierwszą pracę w IT dostać. Idealna prelekcja na pewno nie była, ale z tego co mówiły osoby, który były, była to najlepsza prezentacja z konferencji.

Nie było tam żadnego pitu, pitu w stylu: "musicie ciężko pracować i w siebie wierzyć, etc..." tylko omówienie konkretnych rzeczy, które jej pomogły stać się zawodowym programistą pomimo braku wykształcenia w tym kierunku.

Link do slajdów z prezentacji zamieszczam już teraz: http://slides.com/magdalenaszumna/jak-rozpoczac-swoja-przygode-z-it-bez-wyksztalcenia-informatycznego/

Jeżeli chcesz być zawołany do filmu, jak będzie już gotowy, to zaplusuj ten wpis :)


#naukaprogramowania #programowanie #git #javascript
noisy - Dzień dobry, czas na programistyczny wpis, który może się skończyć jako #zona...

źródło: comment_G2PtiIQz71XlDkHcVUsFa7y2Babt0UPh.jpg

Pobierz
  • 77
Idealna prelekcja na pewno nie była, ale z tego co mówiły osoby, który były, była to najlepsza prezentacja z konferencji.


@noisy: duzo to swiadczy o sluchaczach - przyszli tylko ci co nic nie umieja i dopiero sie ucza.

wiele osób myśli ze jedyna droga do konkretnego zawodu to studia. Nie ważne jaka branża.


@Aditor: nie jedyna ale wbrew temu co mysla ludzie, jest to droga najlatwiejsza. Nie zeby zaczac ale