Wpis z mikrobloga

@wasiuu: no ale masz tą różnicę, że tutaj jak kładziesz od przodu to mało ciężaru zabierają tylnie osie, a większość raczej siodło

U Ciebie pewnie to się po połowie rozkłada
  • Odpowiedz
@xspeditor: owszem, tylko rozmawiamy o dużo mniejszej wadze i znacznie większej powierzchni. Dodatkowo ciągnąca może być obciążona do 11.5t, a same bebechy ciągnika nie są wcale ciężkie, czego dowodzi nacisk na przód (7,5) a tam jest silnik i buda.
  • Odpowiedz
@xspeditor: @jotodupca: @Roys_Loys: @druga_strona_sebixa: już wiem! Przypomniał mi się przykład z życia. Kiedyś ładowałem makulaturę, ponad 24t rozłożone równomiernie na calutkiej powierzchni naczepy. Od ściany po drzwi. Była tam elektroniczna waga, a wyświetlacz przed kabiną, na wprost. Po wjeździe pierwszą osią zobaczyłem 7.5t - idealnie. Po wjeździe całym koniem 18t, czyli DMC - idealnie. Po wjeździe całym zestawem pokazało się niemal równe 40. Wychodzi na to, że 12t
  • Odpowiedz
@xspeditor: Jeszcze zalezy na jaką drogę. Jak ładuje 24T to zeby mieć 11,5T na napedowej to z przodu muszę mieć mniej towaru. Czyli na logike max 10T na polowie naczepy jezeli ma byc jeszcze cos doladowywane na dupeczke ;)
  • Odpowiedz