Wpis z mikrobloga

W normalnym cywilizowanym kraju jak masz ochotę na szklaneczkę piwa, jeszcze raz powtórzę, SZKLANECZKĘ.
To idziesz do sklepu i wybierasz spośród wielu rodzajów piw w puszkach czy to butelkach, mających te 250ml lub 330ml.
A w Polsce? W Polsce jak w lesie. Idziesz do sklepu po małe piwo, to oczywiście takiego nie ma, wszystkie są 500ml.
Baa, koncerny piwowarskie robią nawet głupie promocje typu: HARNAŚŚ 500ml+250mlGRATISSSSS!!!! I takie Janusze kupują kilka takich piw po pół litra, a jak widzą, że jest w gratisie jeszcze trochę płynu, to już mają mokro w gaciach i biorą te większe.
W Polsce chyba nie pije się piwa dla smaku i przyjemności, tylko po to, żeby się najlepiej od razu nachlać czteropakiem Żubera.
#gownowpis #oswiadczenie
  • 36
@ORMO-27: W Polsce brakuje na rynku piw o nieco niższej niż 5% zawartości alkoholu, coś jak czeskie 10 itd. Niestety dla niektórych picie piwa świadczy o ♂MĘSKOŚCI♂ i popyt na nie nie byłby za duży. Z drugiej strony jeśli chodzi o piwa kraftowe to w Polsce jest teraz naprawdę nieźle i coś innego niż jasny lager można spokojnie dostać w każdym mniejszym mieście.
@WstretnyOwsik: Co znaczy mniej chemiczne? Do piwa
piwa komcernowe nie mają smaku więc są tylko po to pite, żeby się #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xavax: Ale Kraftowe w Polsce nie lepsze. Jak widzę jakiegoś #!$%@? RIS-a w 500ml to zastawiam co za menele to kupują. 330 to idealny rozmiar kraftu, a w polsce jak w lesie.
@ORMO-27: Bzdura, że nie ma. Są i to dużo, zarówno małe butelki, jak i słabsze procentowo. Ale nie najpopularniejsze koncerniaki. Podział jest prosty, koncerniaka piję się żeby się nawalić zazwyczaj, jest skierowany do ludzi bez wyrobionego smaku i jest to tanie. Chcesz dobre piwo? Wybór kraftu jest w tej chwili ogromny. W każdym stylu i w różnych butelkach. Ale to kosztuje i nie sprzedają na każdym rogu.
@ORMO-27: koncerniaki się pije jak chce się wypić, a w portfelu bieda. Ewentualnie, gdy jest 3:46 , alkho się skończyło a ty powoli trzeźwiejesz- wtedy zbierasz się na cepeena i bierzesz co jest, bo nie ma tam nic dla bojowników kraftu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aż zaraz wkleję tu pastę o piwoszach neofitach. Czy ja powiedziałem, że marzy mi się harnaś w butelce 330ml dla delektacji jego wyrafinowanym smakiem? xD Pisałem ogólnie.
W Polsce jak w lesie. Idziesz do sklepu po małe piwo, to oczywiście takiego nie ma, wszystkie są 500ml.


@ORMO-27: to nie wiem gdzie Ty zakupy robisz. W osiedlowym monopolowym gdzie ludzie tylko jabole kupują?
@ORMO-27: bo 0,5 litra jasnego lagera to jest jedna porcja, ot po prostu. Kultura takiego picia wykształciła się na terenie dzisiejszych Polski, Czech i Niemiec, nie było więc problemu ze zbyt szybkim ocieplaniem się piwa, a samo piwo nie oferowało jakichś super doznań smakowych, miało być rześkie, lekkie i przyjmne. Nikt nie skupiał więc się na degustacji, a na zaspokojeniu pragnienia.

Aktualnie w produkcji tego typu piwa doszliśmy do "perfekcji". Jasny