Wpis z mikrobloga

Czytam niektóre anonimy i mnie jak i was łapią za serce historie o problemach w relacjach. Przeważnie większość z nas chciałoby się z kimś związać, kochać i być kochanym. Normalne, potrzebne i zdrowe pragnienie. Stworzenie szczęśliwego i stabilnego związku nie jest łatwe, ale możliwe.
Podjęcie decyzji o związaniu się z kimś jest równoznaczne z włożeniem w to pracy.
No cóż, wchodząc w relację z kimś w brew pozorom trzeba wiedzieć, że ta druga osoba ma swoje prawa, pragnienia i marzenia, które trzeba szanować. Stworzyć więź gdzie moja Druga Połówka nie jest moim więźniem ale osobą szczęśliwą i wolną, bo z własnego wyboru jest ze mną. Będąc z osobą, którą kocham to w moim rozumieniu - szanuję jego zdanie, słucham uważnie co mówi do mnie, ufam, wybaczam, wyrzekam się swoich mniejszych czy większych przyjemności czy miłości własnej na rzecz drugiej osoby. To samo w drugą stronę - dzielę się z partnerem co mnie rozbawiło, co mi się spodobało, czy co mnie zabolało. Żeby jak najlepiej mnie poznał i o mnie wiedział, a ja o nim. Ta druga osoba ma też serce, jest naszym przyjacielem i zależy jej/jemu na wspólnym szczęściu i rozwoju. Wiele książek, filmów, piosenek powstało na temat związków, relacji więc sama nie będę się nie wiadomo jak rozpisywać bo to temat rzeka, jak wiadomo.
Najprościej jednak jest odwiedzić, podpatrzeć osoby, które ze sobą są już długo i się kochają. Nasi rodzice, dziadkowie bądź inni, którzy mogą stanowić dla nas wzór do naśladowania. Posłuchać ich relacji między sobą, jak się do siebie odnoszą, razem się śmieją, okazują sobie czułość oraz szacunek, jak wspólnie tworzą piękne uczucie, które nie gaśnie przez wiele lat. Są takie związki wokół nas. Co tak długo ich razem trzyma przy sobie? Zachęcam do rozmowy z takimi parami. Nigdy nie było to łatwe i nigdy nie będzie, ale stworzenie związku opartego na wzajemnym szacunku i miłości jest możliwe. "Miłość to nie pluszowy miś" i nie wchodzi się w więź z kimś bez wcześniejszego przygotowania, oraz jak się po prostu nie potrafi kochać i rozmawiać.

Zachęcam więc do szukania wzorców, czerpać z nich przykład i pracować nad sobą, pielęgnować związek i nie poddawać się.

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #milosc
  • 3
  • Odpowiedz
@zachcianka: sama obserwacja czasami prowadzi do błędnych wniosków. Ludzie inaczej zachowują się wśród innych ludzi, inaczej wśród rodziny, inaczej wśród znajomych, przyjaciół, znajomych jednej strony, a jeszcze inaczej gdy są sami ze sobą. Z rozmową też bywa różnie i nie zawsze mówi się całą prawdę albo otwiera przed kimś z zewnątrz.

Widziałem wiele związków na własne oczy i niestety najczęściej (ale nie zawsze), tam gdzie było sielankowo na pierwszy rzut
  • Odpowiedz