Wpis z mikrobloga

#neuropa wydziera japy, mireczki też dostały szał macic, każdy wielce popiera #protestrezydentow a ja mam wrażenie że mireczki zapomniały jak wyglądają "usługi" w #nfz ?

Do lekarza specjalisty czekasz 4-6 miesięcy. Jesteś zapisany na 8, przychodzisz na 7:30.
Siedzicie wszyscy na dupie, ludzie się zbierają. W końcu przychodzi Jaśnie Możny Pan Lekarz-o 11.
Stojąc na fajce, widzisz jak opryskliwy grubas wysiada z SUVa i leniwym krokiem zmierza do dyżurki. Lecisz do środka, myślisz że będzie przyjmować. Skąd!
Widać że mu nie śpieszno, jeszcze mieli w gębie żarcie i idzie zrobić sobie kawę.
O 11:30 łaskawie przyjmuje.

A lekarze rodzinni? Bagatelizujący zagrożenie, rzucający teksty "Pan sobie weźmie paracetamol, ja nie będę marnował kartki by przypisać antybiotyk", spóźniający się nagminnie.

No to może jednak ktoś ze szpitala?
Oh wait, SOR jest praktycznie umieralnią. Wielu siedzi na zasadzie "Pani czeka na swoją kolei i nie pozwoli synowi zasnąć", podczas gdy dzieciak wypada z pierwszego piętra.
Przypadki o śmierci na SORze to nie pojedyncze bajania-wystarczy wpisać w Google albo na wypoku.

I naraz, w tej sytuacji jest #protestlekarzy .

Zgadzam się, powinna istnieć godziwa zapłata, ale ZA GODZIWĄ PŁACĘ.
Jeśli lekarz ma wyraźnie wyrąbane na pacjenta, jeśli NFZ jest od lat dziurą bez dna, jeśli każdy myśli tam, co zrobić by coś zrobić, ale żeby się nie narobić, to niech spadają, bo nawet na obecny hajs nie zasługują.
Zwłaszcza, że #lekarze nie żyją tak źle.
Zapraszam na pierwszy-lepszy parking pod szpitalem. Kto jeździ tymi drogimi autami?
Pielęgniarki?
Lekarz może otworzyć swoją prywatną klinikę. Dostaje hajs z UE na to(więc kasa), często przyjmuje prywatnie osobę, którą oficjalnie przyjął na NFZ, ale sugeruje, że w jego klinice to go wyleczy lepiej (magia, ten sam gość, ale za hajs prywatny naraz lepiej leczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Specjalista zarabia kokosy. Nie oszukujmy się, 16 k PLN miesięcznie jest w stanie wyciągnąć.

Dlaczego o tym mówię skoro protestują #rezydenci ?
Bo rezydenci dobrze wiedzą, że wkrótce będą lekarzami. I to jest chamstwo w czystej postaci.
Nie mogąc się doczekać hajsu, drą japę o niego, nie robiąc jeszcze właściwie nic.

Płaczą że dostają 2250 miesięcznie?
Proszę bardzo, dla porównania:

Doktorant na uczelni zarabia 1300 zł przez cały swój "staż"(bo tak, to staż, tak samo jak i u was, jeszcze nie zdaliście egzaminu na lek. med., a już terminujecie), tymczasem z kolei, student informatyki, matematyki, fizyki, nauk humanistycznych czy nawet prawa, nie terminuje NIGDZIE i NIGDZIE nie ma zapewnionego miejsca pracy.
Ot, po prostu kopniak w dupę z uczelni i znajdź sobie pracę sam.

Z rezydentami obchodzi się jak z jajkiem. Liże się im dupska, smaruje masłem(po 8 złotych już za kostkę), podczas gdy te same roczniki albo żyją pod mostem, albo wyjeżdżają, albo pracę sami sobie znajdują.

Rezydenci płaczą, że

hurr durr jak nam nie dacie kasy to wyjedziemy


Nie, nie wyjedziecie i dobrze o tym wiecie.
Na Zachodzie nie będziecie tak jechać na zlewce totalnej jak tutaj. Tam musicie mieć banan od ucha do ucha i pojawiać się punktualnie. Cokolwiek zrobicie źle-wasza wina i nie ma dyskusji, bo pacjent ma zawsze rację.
Jeszcze więcej antyszczepionkowych oszołomów, pacjent wam może wyjechać z mordą, nie jak w Polsce. Nie będzie siedzieć jak trusia na jajach, wrzaśnie, opluje wam gębę, a wy nic z tym nie zrobicie, nie odezwiecie się nawet, bo wywalicie na zbity pysk.

Tu jest wam doskonale, bo cokolwiek zrobicie, pacjent przytaknie. Nawet jak zrobicie srogą inbę-Izba Lekarska wam ochroni dupę.
Wynik jest prosty-wasza bezczelność po prostu przekracza następny poziom, nienachapane mordy.

A mireczkom radzę się zastanowić. Przypomnieć sobie, ile czekaliście ostatnio u lekarza. Jak długo czekaliście po pomoc. Jak zachowywali się względem was lekarze i ile błędów popełnili.

(wątku PO i .N oraz całej michnikowszczyzny wspierającej lekarzy nie poruszam, bo oni poszliby z samym diabłem pod pachę, byleby koryto odzyskać) #polityka
  • 49
Nie, nie wyjedziecie i dobrze o tym wiecie.

Na Zachodzie nie będziecie tak jechać na zlewce totalnej jak tutaj. Tam musicie mieć banan od ucha do ucha i pojawiać się punktualnie. Cokolwiek zrobicie źle-wasza wina i nie ma dyskusji, bo pacjent ma zawsze rację.

Jeszcze więcej antyszczepionkowych oszołomów, pacjent wam może wyjechać z mordą, nie jak w Polsce. Nie będzie siedzieć jak trusia na jajach, wrzaśnie, opluje wam gębę, a wy nic
@WodzNaczelny: ale Ty wiesz że głównym postulatem jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, która przełoży się na to że będziesz miał więcej lekarzy i nie będziesz czekał sześć miesięcy na wizytę?
Polska ma najmniej lekarzy w Europie na 1000 osób i jedne z najniższych wydatków na służbę zdrowia. Podwyższenie tej kwoty szczególnie jak jesteśmy na górce cyklu jest jak najbardziej wskazane.
@WodzNaczelny no to się zatrudnij I szybko przyjmij 140 pacjentów na dobę w dwóch lekarzy pełniąc jednocześnie funkcje sekretarki medycznej bo jesteś tańszy. A jak przypadkiem trafi się reanimacja to cóż, robota stoi - ale jak mi to rzekł kiedyś Janusz kiedy wyszliśmy w czwórkę z reanimacyjnej 'no, w końcu, ile można czekać'. Poza tym 80% na SOR nigdy nie powinno trafić, tylko są sprytni bo myślą że przeskocza kolejki.
Lekarz może otworzyć swoją prywatną klinikę. Dostaje hajs z UE na to(więc kasa), często przyjmuje prywatnie osobę, którą oficjalnie przyjął na NFZ, ale sugeruje, że w jego klinice to go wyleczy lepiej (magia, ten sam gość, ale za hajs prywatny naraz lepiej leczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Specjalista zarabia kokosy. Nie oszukujmy się, 16 k PLN miesięcznie jest w stanie wyciągnąć.


Czy to specjaliści protestują? bo z
jak wyglądają "usługi" w #nfz


@WodzNaczelny: i o to chodzi przecież w tym proteście - żeby te usługi tak nie wyglądały, żeby lekarze nie musieli robić w pięciu miejscach i padać na pysk ze zmęczenia, żeby nie wyjeżdżali do krajów, w których minister zdrowia im nie powie jak dziś Radziwłł w wywiadzie "no, niestety, tak to już jest" (słyszałem na własne uszy)
@Majk_: taktyczna zagrywka jak przy każdym strajku tego typu. Policjanci będą też gadali o poprawie bezpieczeństwa. Górnicy o modernizacji górnictwa.
@WodzNaczelny: Po części masz rację a po części nie. Podwyżka do tej średniej krajowej im się należy bo praca to ciężka i wymagająca. Z drugiej strony podejście do pacjenta w służbie zdrowia poza największymi szpitalami to czysty komunizm - jesteś intruzem który przeszkadza, lekarz jest opryskliwy jak siedział tam za
@WodzNaczelny: nie mówię, że jesteś ale klasyczne pisowskie rozumowanie jest takie, że to nie problem systemowy tylko ludzi. Że wszystko co #!$%@? to nie przez prawo, nie przez system, nie przez zarządzanie tylko to problem kadr.

Sąd #!$%@?? Przeciągane sprawy? Wina sędziów. Mało łapią złodziei - wina policjantów. Wymieniać ludzi gdzie się da. Te tępe pały nie potrafią zrozumieć czegoś tak abstrakcyjnego jak źle uchwalone prawo, złe mechanizmy zarządzania. NIE, to
A lekarze rodzinni? Bagatelizujący zagrożenie, rzucający teksty "Pan sobie weźmie paracetamol, ja nie będę marnował kartki by przypisać antybiotyk", spóźniający się nagminnie.


@WodzNaczelny: Meh. To lekarz decyduje o antybiotyku, nie pacjent. Więc proszę nie wciskaj pierdół "bo nie będzie marnował kartek"

Pacjenci wszędzie by antybiotyki chcieli. #!$%@? że przeziębienie najlepiej leczyć wypoczynkiem i właśnie ogólnodostępnymi lekami
każdy wielce popiera #protestrezydentow a ja mam wrażenie że mireczki zapomniały jak wyglądają "usługi" w #nfz ?

Do lekarza specjalisty czekasz 4-6 miesięcy(..)

@WodzNaczelny: Błędnie łączysz ze sobą dwie kwestie. Gdybyś przeczytał program wyborczy pisu z 2014 tak jak ja :P to byś wiedział że jest różnica między pracownikami służby zdrowia (ich warunkami pracy oraz płac itp itd) a całym systemem zdrowotnym który obecnie funkcjonuje i nas dotyczy.
Bezsensownie obwiniasz pracowników