Wpis z mikrobloga

#projektelzoy #programowanie

https://i.imgur.com/Xa632WI.gif

Trochę się nie odzywałem w sprawie projektu, nad którym pracuję, bo fakt faktem po urlopie odłożyłem pisanie na bok. Dopiero kilka dni temu ponownie zacząłem coś pisać. Najgorsze jest to, że nie mam przygotowanych żadnych makiet, żadnych designów przez co sam proces wymyślania i projektowania zabiera mi trochę czasu. Kolory zmieniam eksperymentalnie, żeby zobaczyć jak strona będzie się prezentowała w innych odcieniach (stąd ta czerwień).

Na gifie zobaczycie PRAWIE kompletną stronę z pytaniem oraz zalążek profilu użytkownika. Jest kilka rzeczy na stronie z pytaniem, które powinny zostać dodane np.

1. Edytor do pisania odpowiedzi i wszystko, co z nim związane (pogrubienia, kursywy, podkreślenia, listowanie, rzeczy tego typu).
2. Dodawanie zdjęc w postaci galerii (zarówno przy pytaniu, komentowaniu, zamieszczaniu wpisów na blogu).
3. Odpowiadanie na komentarze
4. Usuwanie, edycja komentarzy, zgłaszanie
5. Listowanie komentarzy

Na więcej pewnie wpadnę jak zwykle w trakcie pisania. Głowę zaprzątają mi sprawy UX-owe. Sposób w jaki opcje dotyczące komentarza się pokazują (najechanie na pole z komentarzem) może być denerwujący dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone. Na wykopie rozwiązane jest to w ten sposób, że najechanie na wpis/komentarz wyświetla opcje, ale przypłacone jest to nieestetyczną, pustą przestrzenią pod każdym wpisem.

Zainteresowanych będę informować na bieżąco.
Pooffy - #projektelzoy #programowanie 

https://i.imgur.com/Xa632WI.gif

Trochę s...

źródło: comment_vieRpCmxPoP1x2A9Rz0FQRwXuutWOD6y.gif

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrawyKuba: nie nowy wykop tylko nowy stackoverflow ( ͡° ͜ʖ ͡°) Front w angularze, a backend jeszcze nie wiem, ale pewnie w node.js (jeżeli zajmę się tym sam), albo w javie (jeżeli zajmie się tym znajomy).
  • Odpowiedz
@Pooffy: Zdanie laika pod względem wiedzy na temat UX/UI, ale imho interfejs jest z deczka przesadzony, mam wrażenie, że na ekranie jest "ciasno" i za dużo wszystkiego. Zastanawiam się czy to za sprawą kolorystyki czy jednak faktycznie tak jest.
  • Odpowiedz
@pericle: dzięki za cenne uwagi. Na pewno będę do nich wracać, kiedy przyjdzie czas na szlify. Na chwilę obecną chcę wrzucić to, co jest potrzebne, a wygląd końcowy, ułożenie elementów oraz ich zachowanie dopieszczę na sam koniec (prywatnie i w otwartej becie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@Pooffy jak będziesz się chciał zająć backendem w nodejs to zainteresuj się Nestjs. Jest to wrapper dla Expressa, który wprowadza też różne udogodnienia jak dependency injection, reaktywne programowanie (rxjs). Podstawowym faktem jest, że piszesz wszystko w Typescript, co umili ci pracę skoro korzystasz też z Angulara.
  • Odpowiedz