Wpis z mikrobloga

#braciawniewierze!

Zgodnie z konkordatem w szpitalach, gdzie jest powyżej 70 łóżek, MUSI (!) być zatrudniony kapelan, przynajmniej na część etatu. Przy 300 łóżkach musi być pełen etat. Przy pełnym etacie taki kapelan zarabia 4000 zł brutto.

Ja rozumiem, że w szpitalach niektórym są potrzebni kapelani (a raczej wydaje im się, że są potrzebni). Ale taki kapelan niech czyni posługę albo w ramach tego, co dostaje z parafii/kurii, albo niech pobiera opłaty od tych "potrzebujących" (ciekawe jak bardzo by zmalała wtedy ich ilość...).

#ateizm #religia #sluzbazdrowia #szpital
Pobierz haes82 - #braciawniewierze!

Zgodnie z konkordatem w szpitalach, gdzie jest powyżej...
źródło: comment_EVITB4RiB88yQLFu8EQGp1INfu6Lpqsk.jpg
  • 47
@haes82: bardzo się nie zgadzam z obecnością magika na etacie w szpitalu, ale nie manipuluj tutaj danymi, płace księży wynoszą ok. 4 tys. brutto, a rezydent dostaje od 3,2 tys. do 3,9 tys. brutto, nie twórz specjalnie przepaści między tymi liczbami podając raz brutto a raz netto
@xandra: wypłatę określa umowa zawarta przez jednostkę z kapelanem na podstawie art. 17 konkordatu

1. Rzeczpospolita Polska zapewnia warunki do wykonywania praktyk religijnych
@haes82: a w ogóle to myślałam że ten tag będzie w logiczny sposób wyjaśniał pewne zjawiska, przedstawiał inny punkt widzenia, promował racjonalne myślenie i sceptycyzm, a póki co widzę, że od jakiegoś czasu stał się wylęgarnią mało śmiesznych memów i zmanipulowanych grafik :( zawiodłam się
@Meyru: Memy moim zdaniem też są potrzebne, wybieram te (jak dla mnie) najciekawsze i najtrafniejsze. I moim zdaniem są śmieszne. Poważniejsze tematy mam w zanadrzu, ale nie ma ich aż tyle aby tag utrzymać przez dłuższy czas (typu np. rok), trzeba ja dawkować przeplatając memami właśnie. Planuję poruszyć pewien bardzo kontrowersyjny (za który nawet ateiści mnie znienawidzą) w najbliższym czasie.

Co do manipulacji - trzeba uderzać do autora mema, aczkolwiek średnia