Wpis z mikrobloga

Mireczki, co się #!$%@?... dzisiaj około 3 w nocy siedziałem w Opolu przed rynkiem, spokojnie, zero negatywnych emocji. Stali z nami Ukraińcy, którzy nie przejawiali żadnej agresji. Wtedy pojawił się prawdziwy Polak, który zaczął wyzywać nas wszystkich od Ukraińców i nam grozić, że nam #!$%@?. Stanąłem w obronie wschodnich sąsiadów, wtedy gościu wyciągnął nóż, w stosunku do mnie. Zacząłem się cofać, wiadomo, noz, jedyne mądre rozwiązanie, to uciekać. Ktoś za nim zareagował, dzięki czemu facet odwrócił ode mnie uwagę. Podszedł wtedy z nożem do jednego z Ukraińców, zaczął machać mu nożem przed twarzą i bić go po pysku. Wtedy znów zateagowalem i krzyknalem, żeby się uspokoił i znowu stałem się głównym celem. Widząc, że facet biegnie za mną z nożem, naćpany jak świnia stwierdziłemże ucieknę, był szybszy, więc odwróciłem się i musiałem walczyć. Całe szczęście, że udało mi się zadać cios przed nim, chociaż drasnal mnie nożem za uchem. Udało mi się go obezwladnic. Chwilę później była policja i karetka. Zabrali go do szpitala. Aktualnie siedzę na SORze, czekam na lekarza. Facet który wyskoczył z nożem siedzi 30m dalej, chociaż już nie tak uśmiechnięty. Zamierzam złożyć pozew cywilny, bo niestety jestem dość mocno poszkodowany. Ukraińcy, którym pomoglem są tutaj, czekają pod szpitalem, więc czuję, że dobrze zrobiłem. Przepraszam za brak składni, ale jestem jeszcze pod wpływem emocji...

#truestory #patologiazewsi
  • 119
@Exilless: atak nożem, jest traktowany jak próba zabójstwa. Ściągane z automatu przez prokuraturę.
Wystarczy, że zgłosisz sprawę, na policję - cięć z opisu wybija, że to ujęli.

Z powództwa cywilnego, możesz co najwyżej ekstra skarżyć go o jakieś pieniężne zadośćuczynienia za doznany uszczerbek na zdrowiu fizycznym, psychicznym, mieniu, stracie czasu, etc....

Czasami sąd orzeka jakieś zadośćuczynienie pyzy sprawie karnej, czasami tego w ogóle nie rozstrzyga i daje otwarta drogę aby dochodzić
@Exilless Protip: odszkodowania/zadośćuczynienia/nawiązki możesz żądać w ramach postępowania karnego, więc przede wszystkim zadbaj żeby policja i prokuratura się nim zajęła. W skrajnym przypadku można to zakwalifikować jako usiłowanie zabójstwa. Zadbaj o kontakty do świadków zdarzenia i jeśli masz fundusze i chcesz to ciągnąć - znajdź prawnika.