Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie :-)

Mam telefon na kartę w #orange i mam zgromadzone mnóstwo GB internetu w pakiecie. Czy jak wyjadę na kilka dni do #niemcy albo #anglia i będę korzystał np. z Map Google to będzie brało internet dokładnie tyle samo ile w Polsce, czy jest jakiś przelicznik? Gdzieś przeczytałem, że jest jakiś przelicznik na kartę, ale ponoć informacja nieaktualna...

Pomocy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gsm #telefony #roaming
  • 14
@Stelmi00: Jeśli za te dane zapłaciłeś - abonament, pakiet - obowiązują zasady roamingu EU (przelicznik powinien być w regulaminie sieci). Jeśli są to bonusy dodawane za cośtam (kody spod kapsli etc.) to nie masz danych na wykorzystanie poza siecią własną.
właśnie problem w tym, że podobno w abonamencie tak, ale na kartę już niekoniecznie


@Stelmi00: A bo jest zazwyczaj tak, że masz ileś GB w abo i do tego w promocji jeszcze co daje ci jakąś tam sumę (mam w swoim abo 3+5 razem 8 GB i za granicą tylko 3 GB za free), w roamingu masz tylko tą podstawę.
Nie prawda, ja jestem od dłuższego czasu za granicą. Świetnie się sprawdza nju mobile na kartę. 9 GB neta za 9 zł. I rzeczywiście te 9 GB działa za te cenę. Po 4 miesiącach ci to wyłączają jak się skapna ze jesteś ciągle za granicą
@MichaelT128
@Stelmi00