Wpis z mikrobloga

czy moge ubiegac sie o zamiane auta zastepczego bez powaznej przyczyny?

sprawa jest taka, ze przedwczoraj mialem stluczke (wymuszenie pierwszenstwa ze strony pewnej pani, pelne przyznanie sie do winy z jej strony) przed dostarczeniem auta z wypozyczalni, dzwonili jeszcze do mnie w sprawie czy hatchback czy sedan, diesel czy benzyna i wyraznie zaznaczalem, ze zdecydowanie bardziej odpowiada mi benzyna. no ale na stanie z mojego segmentu aut mieli niestety tylko diesle a ja potrzebowalem auta na juz i podstawili mi tego diesla. podstawione auto to peugeot 208 1.4 HDI 68(!) KM. moze i na trase to auto sie nadaje, jak juz rozhulasz do tych 120 to jakos idzie a spalanie wlasciwie zerowe. ale ja robie dziennie 100-150km tylko i wylacznie w miescie i jestem zalamany tym autem. pod gorke na dwojce gaz w podloge i wiecej niz 35km/h nie pojdzie. czuje jak tamuje ruch na pasie ktorym jade, ale nic wiecej z tego auta nie wydusze, no nie nadaje sie w miasto ani troche. chcialbym je jak najszybciej wymienic na jakakolwiek benzyne, albo diesla z wiekszym silnikiem tylko nie wiem jakie mam mozliwosci. bo jednak teoretycznie peugeot swoje zadanie spelnia. mam go i jezdzi.

#samochody #motoryzacja
  • 2