Wpis z mikrobloga

Cześć :)
Czy jakieś mirki bądź mirabelki żyją w #norwegia, tudzież byli w celach zarobkowych i chcieliby podzielić się wiedzą jak się za to zabrać? Z Angielskim nie mam problemu. Jak najlepiej szukać pracy/mieszkania? Dobre rejony gdzie dużo #praca, a mieszkania/pokoje tanie? W temacie jestem zupełnie szary i zaczynam się rozglądać. Chciałbym wyjechać jakoś w lutym.
  • 5
Dobre rejony gdzie dużo #praca, a mieszkania/pokoje tanie

- brak, bo zazwyczaj gdzie dużo #praca tam drogie mieszkania/pokoje (jedno nakręca drugie)

Jak najlepiej szukać pracy/mieszkania?

- musisz znaleźć kogoś, kto wynajmie Ci mieszkanie bez pracy (trudne ale czasem wykonalne, gorzej może być z depozytem który wynosi zazwyczaj 3x miesięczny czynsz)
- drukuj mnóstwo CV i roznoś po miejscówkach
- najłatwiej znaleźć chyba pracę w sezonie, ale obecnie w mało turystycznych miejscach
@Serchio dotąd pracowałem jedynie sezonowo na pakowni 3x w wakacje (będzie w sumie z pół roku) i ostatnio na stoczni jako monter rurociągów przez 2 miechy. Także doświadczenia tyle co nic (obecnie student). Szukam pracy, która przyniesie mi większy dochód od tego na miejscu. Nie jestem potężnie zbudowany, więc budowa raczej odpada, ale ogółem inna praca fizyczna, bądź jakakolwiek umysłowa mi nie straszna. Przynajmniej w pracy przy pakowaniu mam jakiekolwiek doświadczenie i
@Zibi23: Zastanów się tylko czy faktycznie chcesz spróbować swoich sił w Norwegii, bo obecnie o jakąkolwiek robotę tutaj ciężko. Może się okazać, że spalisz większą część swoich oszczędności na szukaniu pracy a i tak nic z tego nie wyjdzie. Ogólnie nie polecam Norwegii jako kraju na szukanie pracy obecnie. Dużo lepiej byłoby zahaczyć się w innym kraju, nabrać jakiegoś doświadczenia i wtedy uderzać tutaj. Jedyne ogłoszenia jakie się przewijają obecnie na
@Serchio dzięki za informację ;) Już tak się naciąłem raz w Anglii, że pojechałem w ciemno. Pracy nie znalazłem - jedynie wyzysk na weekend i do widzenia. Part-time job było dużo - ale nie o to mi chodziło i po 2 tygodniach wróciłem stratny. Po części też dlatego wcześniej zaczynam szukać info zawczasu ;) jeszcze raz dzięki!