Wpis z mikrobloga

Jak tu się nie #!$%@?ć? Człowiek płaci składki zdrowotne przy każdej wypłacie - niezależnie, czy chodzi do lekarza, czy nie.
Mojej mamie na USG wykryli jakieś guzki na tarczycy. Dostała skierowanie do endokrynologa.
Termin?

PIERWSZY KWARTAŁ 2020...

I pójdziemy prywatnie, ale na #!$%@? te składki są płacone, to ja nie wiem...

##!$%@? #lekarze #medycyna #nfz
  • 69
  • Odpowiedz
@ogrod87 to jeszcze nic. Ja płacę za prywatna przychodnie dodatkowe 100 zł miesięcznie, a jak mi wyszły źle wyniki tarczycy, to nawet tam miałam endokrynologa na cito za dwa miesiące. Wtedy musialam pójść super prywatnie, paranoja.
  • Odpowiedz
@ethics: spoko, i tak wszędzie chodzę prywatnie, bo zdrowie jest ważne i nie ryzykuję czekając - ale wolałbym, aby za to moje składki nie były pobierane, skoro skorzystać z tego w normalnym terminie nie można..
  • Odpowiedz
@ogrod87: wszędzie chodzisz prywatnie mówisz... tak chodzisz prywatnie na kosultacje czyli pogaduchy z lekarzem. Ratować swoje życie też będziesz prywatnie? Kiedy trzeba będzie robić wiele operacji ratujących życie? Ciekawe ile byś zapłacił za operację na otwartym sercu i hospitalizację wielomiesięczną.
  • Odpowiedz
@ethics: chodzę tam, gdzie aktualnie potrzebuję. Okulista, laryngolog, ortopeda.
Miałem zapalenie oka - do okulisty termin za 2 miesiące.
Wybity bark - poczekaj pan miesiąc na cito.
  • Odpowiedz
@ogrod87: szukaj innej placówki. Nie wszystkie mają takie kolejki. Da się znaleźć na NFZ coś szybko. Ja do psychiatry znalazłam kiedy gdzie termin był za 2 tygodnie a zwykle czeka się po pół roku
  • Odpowiedz
  • 7
@ogrod87 znieść przymus składek NFZ i zakazać dotowania NFZ z budżetu. w 2 lata będzie juz lepiej, a po 5 nawet rezydenci zaczną godziwie zarabiać
  • Odpowiedz