Wpis z mikrobloga

@gadatos: Jesteś pewien, że to tak działa? Jak ja robiłem badania to zrobiłem je w przychodni, która zupełnie nie miała podpisanej umowy i też nie dostałem skierowania.
@czarna__jagoda: Myślę, że powinieneś dać radę znaleźć takie miejsce, poszukaj w necie, podzwoń i tyle.
  • Odpowiedz
@Amplifed: Badania robiłem w Listopadzie 2015, może coś się zmieniło od tego czasu.
Pytali mnie tylko jakie stanowisko - zaprosili na badania wzroku, później 3 min u Lekarza Medycyny Pracy, pyk pyk. Podpis, kasa, druczek.
  • Odpowiedz
@igiproject: kiedy robiłeś te badania ? Ja robiłem swoje 9 miesięcy temu to kierowniczka się dowiedziała że musi umowę podpisać z lekarzem i uchodziłem się bardzo dużo zanim znalazłem lekarza który podpisze ja droga korespondencji
  • Odpowiedz
@czarna__jagoda Nie trzeba mieć umowy. Jak firma ma podpisaną umowę to po prostu nic nie płacisz. Jak nie ma, to płacisz i dostajesz fakturę
A skierowanie wystawia firma lub biuro rachunkowe, które prowadzi firmę i na tym skierowaniu jest np. Stanowisko pracy. Bez tego lekarz nie wie, chociażby czy bada tylko krew czy robi też ekg.
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestek: @czarna__jagoda: oraz można zrobić po prostu badania bez skierowania na własną rękę podając na jakie stanowisko pracy i opłacając je samemu, a później pracodawca zwraca na podstawie dokumentu sprzedaży koszt badań. Ale jeśli potrzebujesz bardziej specjalistycznych badań i nie dookreślisz lub błędnie podasz stanowisko lub lekarz wpisując się machnie, to w razie kontroli lub wypadku PIP, ubezpieczyciel, prokurator może stwierdzić, że nie posiadałeś wymaganych badań.
  • Odpowiedz