Wpis z mikrobloga

#upc #internet #intelcwel

Ma ktoś ConnectBoxa może? Nadal na tym ścierwie są takie wysokie pingi? Bo mam Wi-Fi 5 GHz, ale mam wrażenie że pomimo połączenia 433 Mb/s na zasięgu 80%, pingi są ze 2x takie niż na dawnym Technicolorze. Czemu oni jeszcze Intela nie pozwali za sprzedawanie takiego gówna i nie zaczęli wymieniać routerów na jakieś inne?

Bo zaczynam uważać, że UPC pomimo stabilnego łącza to nie ma go czym dostarczyć, bo ConnectBox to jedyny ich router z dual bandem i co prawda względnie mocnym nadajnikiem, ale kompletnie c------m chipsetem.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

intel ma naprawic soft do tego modemu.


@rtg_: Dwa lata już naprawia i fakt, jest lepiej nieco. Ale ma pingi nadal do d--y w porównaniu nawet do jakichś starych szrotów z dolnej półki. Mam wrażenie, że hardware jest zesrany po prostu i cały design tego czipu.
  • Odpowiedz
@bykubyk:

No a tak to wygląda na routerze który mamy w pracy. Zapewne jest to jakiś z wyższej półki za kilka baniek, ale w tej chwili korzysta z niego jakieś 15 osób na raz i mimo wszystko ma czasy odpowiedzi poniżej połowy tego, co ma połatana Puma6 z której korzysta jedna osoba. A jak ktoś zacznie na tym gównorouterze coś ściągać to u wszystkich pozostałych pingi lecą w wartości 400
Khaine - @bykubyk: 

No a tak to wygląda na routerze który mamy w pracy. Zapewne je...

źródło: comment_qsYdnJyI22to4CsZlkyQKcafxbfynsP7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bykubyk: Łącze symetryczne 20/20, nie wiem jaki ISP. Ale ogólnie to jest to łącze przemysłowe. Wydaje mi się, że wbrew pozorom domowe bywają lepsze.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że wbrew pozorom domowe bywają lepsze.


@Khaine: Nie wysnuwałbym wniosku że łącza biznesowe są gorsze od domówek, ale to pewnie też różnie bywa.
Jak nie zapomnę to w przyszłym tygodniu potestuję inne modemy na tym puma6-test
  • Odpowiedz
@bykubyk: Jak dla mnie to ten test bada zwyczajnie jak router sobie radzi ze spamowaniem dużą liczbą requestów, czyli mierzy po prostu szybkość samego routera. Jakiś technik mi kiedyś próbował wcisnąć, że to daje poprawne wyniki tylko dla routerów z Puma6, ale dziwnym trafem jak mi się Technicolor zaczął pieprzyć i się "zapychał", to ten test pokazywał czerwono-żółtą r--ź. Więc jak na moje to każdy router da się tym benchmarkować.
  • Odpowiedz