Wpis z mikrobloga

@RSjabber: To nie jest żadna katolicka logika, bolszewiku, wykorzystujący ten przymiotnik jako slogan w prywatnej, zapewne ojkofobicznej wojence. Są tacy którzy pozostają konsekwentni, inni swą cnotliwość kończą na słowach. Zawsze tak było, taki już jest człowiek - niedoskonały, i bardzo dobrze. Jakkolwiek hipokryzja będąca swoistym hołdem oddawanym cnocie jest radykalnie cenniejsza dla wspólnoty - jednostki składające się na którą nie są w stanie zweryfikować otaczających ich pozorów - od libertyńskiego wyrachowania.
Argumentem przeciw aborcji była tu katolickość i tradycja, argument został obalony. Jak najbardziej w temacie.


@Metrocop: posiadanie młodszej żony jest tradycyjne, a katolicyzm tego nie zabrania.

A co do tego, że jest trzecią żoną, to z tego co wiem, on miał stwierdzenie nieważności tamtych małżeństw, a jeśli tak, to jako katolik miał obowiązek się z nimi rozstać, bo przed Bogiem żyli na kocią łapę, pomimo formalnego małżeństwa i nie była to
@RSjabber: Kontynuując wątek hipokryzji. Część polskich ateistów(świadomych i nieświadomych) wrogich Cywilizacji Arabskiej, a co za tym idzie napływowi tzw. uchodźców, podkreśla nie konsekwentność samych wyznawców Proroka.
Chcę tym samym zaznaczyć iż w mojej ocenie ma to związek z leczeniem kompleksów dotyczących własnej moralności. Wrogowie Islamu, sami pozostający raczej obojętni religijnie, nie chcą widzieć wśród wiernych Allaha lepszych w czymkolwiek od nich samych.
Nihilistyczny Urbanizm to tylko rozwinięcie tej postawy. Po co
wziął rozwód, więc żyje w grzechu


@stjimmy:

Pisałem :

Ten wpis to populistyczne bzdury dla biedy umysłowej czerpiącej wiedzę o Kościele z TVN i Wyborczej, która myśli, że rozwód państwowy i stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego to to samo.
le on nie miał nieważności małżeństwa tylko normalną rozprawę rozwodową, przy 2 żonie


@stjimmy: co z tego? Jeśli miał ślub koscielny i państwowy, to siłą rzeczy musiał mieć też rozprawę rozwodową, bo samo stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego nie rozwiązuje ślubu państwowego.