Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie na wynajem, jeden gościu chciał wynająć, jednak mam pewne zastrzeżenia, bo po sprawdzeniu go na facebooku:
w szkołach: szkoła lansu i bamsu,
w praca: szlachta nie pracuje
a w profilowym zdjęcie butelki żubra.

Czy Waszym zdaniem to dobry kandydat?

#pytanie #wynajem
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Isanell: Nie przy notarialnej umowie najmu okazjonalnego. W takiej umowie podpisujesz, ze masz inne mieszkanie np w innym miescie, na wsi itp, albo jest ktos kto zobowiazuje sie cie przyjac w razie eksmisji. Np rodzice, znajomi itp.
  • Odpowiedz
@goly8622: jak mieszkanie ładnie wykończone to lepiej znaleźć jakiegoś ukraińskiego programistę, szukaj ogłoszeń pisanych łamanym polskim na grupach fejsbukowych :P

Ps. Nie bierz hindusów (nawet jak ma w linkedin wpisane Senior Developer), bo Pajeety to straszne flejtuchy.
  • Odpowiedz
@luukasek: ale ja Cię nie krytykuję. Po prostu napisałem, że nigdy nie traktowałem poważnie takich wynajmujących. Tak samo, jak nigdy nie traktowałem poważnie pracodawców chcących zatrudnić mnie na umowę-zlecenie. Oni też chcą przecież dbać o swoje interesy.

a ja o swoje. i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Namaszczacz: ale wiesz że zawsze przy najmie okazjonalnym jest też normalna umowa najmu? U notariusza najemca oświadcza tylko o poddaniu się egzekucji jak nie płaci, ale normalna umowa jak najbardziej obowiązuje.
  • Odpowiedz
@siejeje: raz wynajmowałem okolicznościowo i najwyraźniej umowa była lewa i była tylko straszakiem - nie było ani notariusza, ani nie podawałem lokalu zastępczego. No i była tylko umowa o najmie okolicznościowym.
  • Odpowiedz
@goly8622: A co cię k---a obchodzi co on ma tam powypisywane? Daj mi namiar do niego to go ostrzegę żeby pod żadnym pozorem się nie wprowadzał do twoje mieszkania, bo wynajmujący twojego pokroju to rak którego unikam jak ognia, a mieszkania wynajmuje od 10 lat
  • Odpowiedz