Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuję ultrabooka na uczelnię oraz do pracy w plenerze/kawiarni. W domu mam komputer stacjonarny dlatego szukam tylko modelu biznesowego, bez dedykowanej karty graficznej. Aktualnie posiadam Thinkpada T410, jednak jest to ciężki kloc, i chcę się przesiąść na coś lżejszego i wydajniejszego. Laptop będzie używany głównie do programowania, czyli jakieś środowisko, serwer, kilka-kilkanaście kart w przeglądarce.

W tym przedziale cenowym nie ma chyba sensu kupować nowego laptopa, ale może ktoś mnie pozytywnie zaskoczy :).

Budżet: 2200/2400 jednak do porządnego laptopa stówę czy dwie jestem skłonny dopłacić, jednak jako że pewnie będzie to model używany, to się będę musiał zastanowić ponieważ 100-200 zł trzeba będzie odjąć na nową baterię.

Moje wymagania:
- ram 4-8 GB, jeśli 4 GB to niech będzie wolny slot
- szybki dysk SSD 128GB powinien wystarczyć, jednak 256 nie pogardzę, HDD zbędny
- waga najlepiej około 1.5 kg
- bateria najlepiej jakby wytrzymywała 4 - 5 godzin pracy, byłoby idealnie
- rozdzielczość najlepiej full hd
- matryca matowa, nie znam się zbytnio na rodzajach ale chyba IPS byłaby najlepsza
- ekran 13-14 cali
- najlepiej bez systemu aby był mniejszy koszt. Będę instalował Ubuntu.

Z Thinkpada jestem ogólnie zadowolony, jednak tym razem chcę unikać tych ciężkich, kanciastych serii.
Laptopy, które brałem pod uwagę przeglądając różne fora:
Lenovo Ideapad 510s-13
DELL E6330 i7
DELL LATITUDE E7440
ThinkPad T440 i7-4600U
LENOVO T440s i5 FHD IPS
Ten pierwszy model widziałem w sklepie na x, nowy, za 2400 jednak nie wiem co o nim myśleć.

Z góry dziękuję za pomoc.
Wołam programingowanie bo może ktoś ma ultrabooka w tym przedziale i może polecić

#it #laptopy #laptop #szukamlaptopa #programowanie #java
  • 13
@mirekJanusz to zależy jakie programy, głównie mam intellij, chroma i jakieś bazy danych powłączane i jest ok, wszystko ładnie chodzi, csgo na najniższych też pójdzie, ale przy wymagających programach już zaczyna się mocno męczyć xd tak że maszyn wirtualnych bym raczej na nim nie odpalał
Ten pierwszy model widziałem w sklepie na x, nowy, za 2400 jednak nie wiem co o nim myśleć.


@mirekJanusz: Ten pierwszy sobie odpuść, zeny polecane przez poprzedników całkiem rozsądne, ale jeśli nie chcesz wydawać kasy możesz się pokusić np. jeszcze o HP 840 G1/G2 na i7 z FHD, baterie całkiem rozsądne, matryce dobrej jakości. Ewentualnie T450s można już próbować.
Co do 440s, którego pokazałeś - po pierwsze bardzo drogo, po drugie