Wpis z mikrobloga

U moich staruszków stoi 15 letni pecet, który służył głównie do opłacania rachunków przez internet, słuchania radia internetowego i przeglądania youtuba. Niestety jego czas się już kończy. Mówiąc wprost: jego stan jest krytyczny i nadaje się do zarżnięcia. Z racji braku hajsu pomyślałem o raspberry pi. Czy to dobry wybór? Zależy mi na tym żeby to w miarę sprawnie chodziło i żeby rodzice w miarę to ogarnęli bo są trochę zacofani technologicznie i znają do tej pory tylko Windowsa.

#linux #raspberrypi
  • 23
@leszkuuu: będzie ciężko z innym systemem operacyjnym, może wystarczy sprawny PC z Windows 2000 który nie wymaga aktywacji ani nie żąda aktualizacji
@majsterV2: eeeee, to je dobre. Jakbym wiedział o istnieniu takiego urządzenia to nawet bym nie wyskakiwał z raspberry pi. Nie chcę kupować jakiegoś starego złoma żeby nie był w kolejce do zepsucia i trochę jednak posłużyl.
@majsterV2: jaja sobie robisz? Za 200zł dostanie kompa Core 2 duo 2x3 GHz, 4GB RAM i dyskiem 160GB chyba, że to ironia z twojej strony.


@turok2016: Ale to jest energooszczędne, wydajniejsze od malinki, ma sporo peryferiów i jest ciche ( ͡° ͜ʖ ͡°)