Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i mirabelki
Mam następujące pytanie
Dwuletnie dziecko nie mówi. Nie widzi innych dzieci - patrzy tylko w jasne punkty (okno, żarówka). Nie bawi się nie wskazuje palcem nie lubi się przytulać nie je wszystkiego tylko papki z ziemniaków i chleb. Nie bawi się zabawkami wszystko liże (powierzchnie dywan itd) nie mówi wydaje tylko jeden dźwięk, nie okazuje emocji śmieje się sam do Ciebie. Ulubiona zabawa siedzenie z kodem na głowie i bujanie się w przód w tył potrafi tak godzinami.
Takie dziecko chodzi do żłobka. Matka nie chcę słyszeć o tym że dziecko może mieć #autyzm.
Co robić? Gdzieś to zgłosić? Rozmowy z matką od miesiąca nic nie dają. Dziecko jest zdrowe i tyle według niej. Kuratorium? #mops?
Strasznie mi żal dzieciaka a nie wiem co można zrobić.
Taguje #edukacja #zlobek #dzieci #rodzice jeśli jest jakiś tag który mógłby pomóc proszę o dodanie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: matka samotna? czy jest szansa spotkania się z ojcem, babcią? Może nie w tak drastycznym przykładzie brałem udział ale pomogło przetłumaczenie matce właśnie przez bliską osobą, że z dzieckiem jest problem.
OP: Opiekunki nie mogą nic zrobić czy mogą zgodnie z prawem? Jeśli tak to co? Zgłosić gdzie Mops pod który podlega żłobek? Rozmowa z matką nic nie daje nie wiem czy ma męża tylko ona przywozi odbiera dziecko

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling}