Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem teorii spiskowych ale... gdy w Polsce trwa dyskusja o zmianie ustawy o broni i amunicji, jednym z głównych argumentów, dla których można poluzować przepisy był przykład broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Przez wiele lat przestępstwa z użyciem tej broni były incydentalne i nagle... zupełnym przypadkiem dzień po dniu media nagłaśniają dwa takie zdarzenia. Cytując klasyków "- Co za przypadek. -A kto powiedział, że to był przypadek".

Jakby tego było mało w tym samym momencie Rosjanie ogłaszają, że nawet wiatrówki powinny u nich podlegać rejestracji, bo nie ma żadnej kontroli. Oczywiście polskie media skrzętnie o tym informują...

Otwarte pozostaje pytanie komu zależy, żeby polscy obywatele nadal pozostawali bezbronni.

https://www.wykop.pl/link/3942845/

#polska #bron #pozwolenienabron #teoriespiskowe #4konserwy #mikroreklama
L3stko - Nie jestem fanem teorii spiskowych ale... gdy w Polsce trwa dyskusja o zmian...

źródło: comment_jzhZzHHAakEj9ID9gHY8ho4ejR5MF0ZR.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
Przez wiele lat przestępstwa z użyciem tej broni były incydentalne i nagle... zupełnym przypadkiem dzień po dniu media nagłaśniają dwa takie zdarzenia.


@L3stko:

Chyba coś mnie ominęło. O jakie konkretnie przypadki chodzi?
  • Odpowiedz
@L3stko: Już od dawna mówiłem, że prędzej coś #!$%@?ą niż poprawią. Obecny stan prawny nie jest wcale najgorszy. Kto ma cierpliwość i parę groszy, ten nawet dorobi się broni samoczynnej. Samopowtarzalna to formalność. Na tle innych krajów Europy wcale nie jest tak najgorzej. Zachciało się dłubania i w #!$%@? wszystkiego nam zabronią.
  • Odpowiedz
@L3stko: no dobra, ale co właściwie sugerujesz w kwestii tego zdarzenia na Śląsku?
1) sprawa jest wymyślona, nie było żadnego ataku
2) atak był, ale strzelający został zmuszony do przeprowadzenia tego ataku

Bo znowu tak wielu możliwości nie ma.
  • Odpowiedz
@wasiuu: jesteś Kasandrą na wolontariacie, czy trzeba Ci za te przepowiednie płacić?

Bo "łopanie jak źle będzie" to każdy potrafi napisać.
  • Odpowiedz
@L3stko: Może nie do końca pozwolić zupełnie wszystkim, ale uprościć sposób zdobywania pozwolenia to na pewno...
A ja i tak zastanawiam się nad kupnem broni na kule gumowe/proszkowe/gazowe. Nie jest to przesadnie drogie, a odstraszyć napastnika - odstraszy. No i przy okazji troszkę obije ;-)
  • Odpowiedz
O jakie konkretnie przypadki chodzi?


@xvovx: wczoraj jakiś typ miał strzelić z kopciucha do ekspedientki w mięsnym. A później jakiś pijany gość miał strzelać do zwierząt. Pod #bron są znaleziska w obu sprawach.
  • Odpowiedz
@ppqa: Mogę jęczeć charytatywnie ;) Po prostu nie lubię jak politycy dotykają którejkolwiek sprawy dotyczącej mnie bezpośrednio, bo mało kiedy kończy się to dobrze.
A patrząc na to jaki nastrój panuje obecnie w Europie, szczególnie zachodniej, w temacie posiadania broni, trzeba by ogromnego optymisty, by sądzić, że coś zmieni się na lepsze.
  • Odpowiedz
@wasiuu: no dobra, ale zmiana i tak będzie, bo pretekst do tego dała Unia swoją wspaniałą zmianą dyrektywy. KGP już czeka w blokach i jest gotowa do zgłoszenia swoich propozycji.
I ta ustawa jest z tej perspektywy dobra, bo przesuwa dyskusję w stronę liberalizacji. W związku z tym trudniej będzie KGP ograniczyć nasze prawa. Taką mam nadzieję przynajmniej.
  • Odpowiedz
@ppqa: Obyś miał rację, ale już czuję w kościach rejestrację, albo obłożenie jakimś "małym pozwoleniem" broń CP, zmniejszenie pojemności magazynków, dalsze ograniczanie kalibru i całkowitą likwidację wszelkich furtek dla samoczynnej.
  • Odpowiedz
Otwarte pozostaje pytanie komu zależy, żeby polscy obywatele nadal pozostawali bezbronni.

@L3stko: Oczywiście temu, komu ta bezbronność pozwala czerpać zysk - bandytom, mordercom i innym lewakom.
  • Odpowiedz
@wasiuu: dyrektywa już ograniczyła pojemność magazynków, więc możemy tylko liczyć na w miarę łagodną implementację. Zmiana być musi.
CP mam w sumie w nosie, szczerze mówiąc. Zresztą dyrektywa przesunęła repliki broni historycznej do C, więc patrząc literalnie obecny system prawny jest z nią niezgodny a broń CP powinna być na rejestrację.
Ograniczeń kalibru się w ogóle nie spodziewam, bo nie było takich postulatów nigdzie.

Samoczynna jest tylko dla podmiotów, które
  • Odpowiedz
@ppqa: nie wiem dlaczego nasi nie wyjebią się na tę dyrektywę tak, jak Czesi. Pisiory akurat lubią dokuczać UE, to mieliby kolejny pretekst. Po prostu nic nie zmieniać. Z dzisiejszej perspektywy byłoby to chyba najkorzystniejsze wyjście.
  • Odpowiedz