Wpis z mikrobloga

@BrzydkiBurak: ty, no ale ktoś może mieć pogląd, że b--ń jest niebezpieczna, być pacyfistą i nie chcieć żeby ktokolwiek ją miał. I być przeciwnikiem tej reformy. Co musi być debilem bo nie chce więcej broni niż jest, bo przestępcy i tak mają? No w Polsce nie jest z tym tak źle bo idąc ulicą boisz się w nocy napadnięcia. Może nożownika, ale nie że ktoś cie postrzeli.
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Dodam, ze niekoniecznie jestem jej przeciwnikiem (ani tej reformy), po prostu twoje podejście i argumentacja nie uwzględnia tego, że nadal w cholerę ludzi jest broni przeciwnikami.

Tak jak boją się wariatów na drogach = pełno k---a przepisów. Raczej trzeba uświadamiac o tych badaniach i pokazywać skuteczność regulowania dostępu w ten sposób (chociaż nie wiem jak :)) aniżeli mówić, ze przeciwnicy nie sa wolnościowcami i mają się o---------ć od twojego
  • Odpowiedz
@iAmTS: jak ktos nie lubi broni to niech powie "nie zgadzam sie bo nie lubie broni" zamiast klamac "nie zgadzam sie bo dzieci w piaskownicach beda do siebie strzelac a biedne kobiety beda ciagle gwalcone przez uzbrojone bandy i nastapi ogolnokrajowa masakra z ulicami zalanymi krwia".

polsce nie ma wojny - bron w absolutnej wiekszosci slyzy do uprawiania sportu rekreacji kolekcjonerstwa. to jest hobby ktore nie wadzi pacyfistom. na hoplofobie
  • Odpowiedz
  • 0
@BrzydkiBurak to jest idealny przykład, sam widzisz, że dostęp jest ograniczony, trzeba przejść badania i nie dostajesz pozwolenia na wszystko co jeździ tylko masz kilka kategorii. Czemu z bronią ma być inaczej kiedy jej przeznaczenie jest dość jednoznaczne?
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: a czemu narażać się na te wszystkie błędy i problemy wynikające z łatwiejszego dostępu, czemu dodawać kolejnych "punktów swobody" gdzie b--ń może trafić o wiele łatwiej w niepowołane ręce?

Obecnie dla takich fanatyków są pozwolenia które dostać można. Są strzelnice do rekreacyjnego strzelania. W imię czego należy luzować?

Wolności? Dużym argumentem przeciw temu są negatywne skutki poluzowania, więcej zgonów od broni, niezależnie, czy byłby to samobójstwa, zbrodnie w afekcie,
  • Odpowiedz
@seicel: standardowym przeznaczeniem broni w czasie pokoju jest rekreacyjne strzelanie do papierowych tarcz lub kolekcjonowanie eleganckich egzemplarzy. projekt przewiduje rozne kategorie z kolejnymi uprawnieniami.
  • Odpowiedz
@BongoBong:
No patrz, tysiące ludzi posiada legalną b--ń czarnoprochową i na ulicach nie ma strzelanin. Ba, nigdy o kowbojskiej strzelaninie nie słyszałam. Sama posiadam legalną b--ń czarnoprochową i chciałabym posiadać b--ń współczesną - strzelectwo to moje hobby. Tak jak tysięcy innych ludzi... I gdzie te strzelaniny?
  • Odpowiedz
czemu dodawać kolejnych "punktów swobody" gdzie b--ń może trafić o wiele łatwiej w niepowołane ręce?


@iAmTS: w niepowolane rece bron trafi zawsze gdy te rece tylko tego jej zechca i oleja grozbe 8 lat wiezienia za nieleglane posiadanie.lub 10 lat za nielegalne wytwarzanie. ustawa dotyczy broni dla osob ktore sa praworzadne i chca ja posiadac oficjalnie i legalnie.

wiesz ze terroryzm tez jest zakazany? jak oceniasz sprawnosc takich zakazow? (
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: no ale z jakiegoś powodu regulacja dostępu do broni działa, przynajmniej w Polsce. Nie wynika to z faktu samego zakazu jak się domyślam.

Moze poluźnienie dostępu dla zwykłego obywatela nie spowodowałoby tych problemów o których mówiłem. Jeżeli tak to luzik, kupujcie ile chcecie.
  • Odpowiedz
ten mirkowpis zamienia sie w standardowe gadanie o broni odcinek 55072. zadnych nowych historyjek i stosunkowo niewielka ilosc hoplofobow wiec po prostu zostawie posta ktorego popelnilem pare godzin wczesniej na ryjbuku. jeszcze zanim swetru zmusil mnie do produkcji graficznego arcydziela.

projekt nowej ustawy o broni i amunicji zostal spisany przez obywateli takich jak ja i przedstawicieli wszystkich srodowisk zwiazanych z bronia. za posrednictwem poslow Kukiz '15 i przy wspolpracy poslow kilku innych ugrupowan zostal skierowany do sejmu. uzyskal pozytywna opinie i wczoraj wieczorem trafil pod czytanie. oczywiscie zaden projekt ustawy nie jest doskonaly ale w tym konkretnie przypadku podstawowe zalozenia sa BARDZO DOBRE dla wszystkich zdrowych i praworzadnych obywateli. projekt powinien poprzec kazdy rozsadny posel.

- po pierwsze wprowadzenie "obywatelskiej karty broni". prosty dokument ktory umozliwi wszystkim niekaranym za umyslne przestepstwa oraz zdrowym na ciele i umysle polakom posiadanie typowo rekreacyjnych rodzajow broni. bez prawa noszenia broni w stanie zaladowanym.

-
BrzydkiBurak - ten mirkowpis zamienia sie w standardowe gadanie o broni odcinek 55072...

źródło: comment_jg8DOM8yOM0YDIwFJ3lu7JiFUo4RSGxW.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
Są strzelnice do rekreacyjnego strzelania


@iAmTS: Przyczepię się do jednego zdania. Skąd jesteś? Ja mieszkam w 30 tysięcznym mieście. Mamy jedną sportową strzelnicę, na której działa tylko młodzieżowe kółko strzeleckie wyposażone w wiatrówki i KBKSy. Na najbliższą prawdziwą strzelnicę trzeba jechać 2 godziny w jedną stronę. Studiowałem w większym mieście, gdzie chodziłem sobie na strzelnicę, więc obycie z bronią mam. Badania psychiatryczne do wojska przeszedłem z wynikiem pozytywnym. Nie byłem
  • Odpowiedz
Chcę iść ze swoim Glockiem na strzelnicę i postrzelać do karki z kółkami


@c1sza: aj waj, na pewno zaraz byś pobiegł wystrzelać biedne razemki w najbliższej kawiarni ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie hoplofobia ich i im podobnych ładnie pokazuje jakim typem ludzi są skoro od razu o tym myślą.
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: To jest po prostu zwykły beton umysłowy do którego nie da rady się przemówić bo jedyny ich argument to "nie bo nie " i uważają że jak ustawodawca zakazuje napadów z bronią to potulni terroryści przyjdą z scyzorykiem rabować bo w cale nie są wstanie tej broni zdobyć w nielegalu... Poza tym widzę że na mirko nowy trigger word to jakiekolwiek słowo które zawiera "b--ń" i w moment gównoburza
  • Odpowiedz