Wpis z mikrobloga

#!$%@? jak upłynniać lewy hajs to tylko w bankach!
Jestem w banku, którego właścicielem jest jeden z krajów postępowej europy, wpłacam kasę we wpłatomacie.
Wpłatomat wypluwa mi 100zł. Czasem się zdarza. Ale wypluł mi już tą 100 trzy razy.
Mówię do kobiety pracującej w banku czy mogłaby mi sprawdzić te 100zł czy jest fałszywe bo mi wpłatomat nie przyjmuje.

MUSI przyjąć!! Trzeba próbować!!
Myślę sobie #!$%@? nic nie musi a już na pewno nie lewego hajsu.
Odpowiadam, że próbowałem i nie chce przyjąć, więc podejrzewam, że coś jest nie tak z banknotem.
Ależ! MUSI PRZYJĄĆ wpłatomat!!
Wyrwała mi z ręki banknot i ciśnie w maszynę. Maszyna oczywiście wypluwa 100. Co robi kobieta? wkłada jeszcze raz.

Pytam się jej czy może to sprawdzić na swoim sprzęcie czy nie jest fałszywy.
ONI NIE MAJĄ TAKIEGO SPRZĘTU. No #!$%@? parodia.
Mówię, że są liczarki, które sprawdzają no i chyba są szkoleni do tego, żeby rozpoznawać fałszywki.
Hehe nieee ona nie sprawdzi bo nie ma jak xD Świetny bank #!$%@?!! Instytucja zaufania w #!$%@? :D

A teraz perełka: Kobieta mi mówi, że wymieni mi z kasetki banknot i będzie po problemie. Rozumiecie? :D Chciała przyjąć bez sprawdzenia podejrzany banknot i wymienić mi na go na inny :D

Powiedziałem, że chyba jest niepoważna. Zabrałem jej 100, zmieniłem kwotę wpłacaną o 100zł i wyszedłem.

Całkiem niedaleko znajomy prowadzi kantor. Poszedłem z ciekawości. Znajomy sprawdził czym tam tylko mógł i okazało się,że banknot jest fałszywy :D A ja jestem 100zł w plecy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Także jak macie lewą kasę to walcie do banków wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#truestory #logikarozowychpaskow #banki #oszukujo #heheszki
  • 55
  • Odpowiedz
@parachutes: @catch ma rację. UV już dawno złamane, a w przypadku wypranych banknotów wskazuje jako fałszywki. Teraz tylko czytnik podczerwieni daje pewność.
Najlepiej po otrzymaniu banknotu przejechać palcem po nazwie emitenta. Jeśli będzie płaska to wiadomo, że banknotu nie przyjmujesz. Jeśli jest wypukła a mimo to masz wątpliwości, bierzesz drugi banknot o takim samym nominale oraz o tym samym wzorze i sprawdzasz czy mają jednakowy rozmiar. A muszą mieć. Jeśli rozmiar
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Tez miałem podobna akcje, wpłacałem nowiutkie setki jak tylko wprowadzili je do obiegu. Wciagnelo wszystkie oprócz jednej męczyłem męczyłem sie z tym z 5min, w końcu odpuściłem. Do tej pory kminie co z nią mogłoby byc nie tak.
  • Odpowiedz
Do dzisiaj mnie ciekawi co się z nim stało ¯_(ツ)_/¯


@Anski: Razem z resztą utargu trafił do worka, w większych marketach te worki są zbierane codziennie i wywożone pod ochroną, zwykle w jakimś mniejszym lokalnym banku w skarbcu odbywa się liczenie utargu przez zewnętrznego kontrahenta za pomocą takich maszyn:
http://bankomat.pl/images/offers/ihunt.jpg

Taka maszyna wypluwa fałszywkę a (prawdopodobnie) kobieta która na nią trafiła zawiadamia policję, takich fałszywek co tydzień trafia się kilka(monety częściej
  • Odpowiedz
@Arachnofob: Jeżeli nie miały etatowego pracownika ochrony w banku i uzupełniały bankomat samodzielnie bez asysty to raczej jego obecność nic nie zmieniała w tym temacie jeżeli miały takie procedury ( _)
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek ale wiesz ze "podrabiane" banknoty sa nielegalne tylko dlatego ze panstwo chce miec monopol na dodruk banknotow?
Czym sie rozni bandyta ktory wydrukuje nielegalnie banknot od ministra finansow ktory zleci dodruk kilkudziesieciu milionow bo budzet niedopiety a tak wyczaruja z powietrza te kilkadziesiat baniek.
I w jednym i w drugim przypadku inflacja wzrosnie
  • Odpowiedz
@Old_Postman uczciwość wobec banku? Rozumiem wobec drugiego człowieka ale wobec BANKU? Instytucji która z góry zakłada zysk na pieniądzach od klienta?!

Czyli dać Ci jak najmniejszy procent na Twojej lokacie a największy na kredycie.
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: Tylko pamiętam żeby okraść przy okazji jakiś sklep jak następnym razem będziesz robił zakupy, też są nastawieni na zysk. A jak będziesz szedł do kina to najlepiej nie płać za bilet i wkradnij się pokątnie, przecież oni chcą bilety za puszczanie filmów wielu osobom na raz, przecież inni już zapłacili to fakt że ty nie zapłacisz nie zrobi różnicy, a oni chcą tylko wydębić od ciebie hajs.
  • Odpowiedz