Wpis z mikrobloga

#!$%@? jak upłynniać lewy hajs to tylko w bankach!
Jestem w banku, którego właścicielem jest jeden z krajów postępowej europy, wpłacam kasę we wpłatomacie.
Wpłatomat wypluwa mi 100zł. Czasem się zdarza. Ale wypluł mi już tą 100 trzy razy.
Mówię do kobiety pracującej w banku czy mogłaby mi sprawdzić te 100zł czy jest fałszywe bo mi wpłatomat nie przyjmuje.

MUSI przyjąć!! Trzeba próbować!!
Myślę sobie #!$%@? nic nie musi a już na pewno nie lewego hajsu.
Odpowiadam, że próbowałem i nie chce przyjąć, więc podejrzewam, że coś jest nie tak z banknotem.
Ależ! MUSI PRZYJĄĆ wpłatomat!!
Wyrwała mi z ręki banknot i ciśnie w maszynę. Maszyna oczywiście wypluwa 100. Co robi kobieta? wkłada jeszcze raz.

Pytam się jej czy może to sprawdzić na swoim sprzęcie czy nie jest fałszywy.
ONI NIE MAJĄ TAKIEGO SPRZĘTU. No #!$%@? parodia.
Mówię, że są liczarki, które sprawdzają no i chyba są szkoleni do tego, żeby rozpoznawać fałszywki.
Hehe nieee ona nie sprawdzi bo nie ma jak xD Świetny bank #!$%@?!! Instytucja zaufania w #!$%@? :D

A teraz perełka: Kobieta mi mówi, że wymieni mi z kasetki banknot i będzie po problemie. Rozumiecie? :D Chciała przyjąć bez sprawdzenia podejrzany banknot i wymienić mi na go na inny :D

Powiedziałem, że chyba jest niepoważna. Zabrałem jej 100, zmieniłem kwotę wpłacaną o 100zł i wyszedłem.

Całkiem niedaleko znajomy prowadzi kantor. Poszedłem z ciekawości. Znajomy sprawdził czym tam tylko mógł i okazało się,że banknot jest fałszywy :D A ja jestem 100zł w plecy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Także jak macie lewą kasę to walcie do banków wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#truestory #logikarozowychpaskow #banki #oszukujo #heheszki
  • 55
  • Odpowiedz
Najlepiej po otrzymaniu banknotu przejechać palcem po nazwie emitenta.


@Nitro_Express: Meh, najprościej obczaić znak wodny, oraz czy linie druku stalorytowego są cienkie i równe, przy jednoczesnej wypukłości, albo najszybsze dla początkującego - sprawdzić farbę zmienną optycznie, czy reaguje na światło jak należy + obraz recto-verso.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: ja kiedyś wpłacałem w banku dzień po dniu i 2 razy mi się trafiła fałszywka. Babka powiedziała, że chyba fałszywy banknot, odłożyła na bok i tyle. Ile jej dałem tyle miałem na koncie.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Dokładnie miałem to samo w BZWBK ;D Twierdziła, że czasami nowych 100 nie chce przyjmować i to jest standard. Teoria spiskowa twierdzi - że NBP poinformował banki, że do obiegu trafiła olbrzymia ilość lewej gotówki i banki muszą ją odbierać wymieniając na prawdziwe ;>
  • Odpowiedz