Wpis z mikrobloga

#!$%@? jak upłynniać lewy hajs to tylko w bankach!
Jestem w banku, którego właścicielem jest jeden z krajów postępowej europy, wpłacam kasę we wpłatomacie.
Wpłatomat wypluwa mi 100zł. Czasem się zdarza. Ale wypluł mi już tą 100 trzy razy.
Mówię do kobiety pracującej w banku czy mogłaby mi sprawdzić te 100zł czy jest fałszywe bo mi wpłatomat nie przyjmuje.

MUSI przyjąć!! Trzeba próbować!!
Myślę sobie #!$%@? nic nie musi a już na pewno nie lewego hajsu.
Odpowiadam, że próbowałem i nie chce przyjąć, więc podejrzewam, że coś jest nie tak z banknotem.
Ależ! MUSI PRZYJĄĆ wpłatomat!!
Wyrwała mi z ręki banknot i ciśnie w maszynę. Maszyna oczywiście wypluwa 100. Co robi kobieta? wkłada jeszcze raz.

Pytam się jej czy może to sprawdzić na swoim sprzęcie czy nie jest fałszywy.
ONI NIE MAJĄ TAKIEGO SPRZĘTU. No #!$%@? parodia.
Mówię, że są liczarki, które sprawdzają no i chyba są szkoleni do tego, żeby rozpoznawać fałszywki.
Hehe nieee ona nie sprawdzi bo nie ma jak xD Świetny bank #!$%@?!! Instytucja zaufania w #!$%@? :D

A teraz perełka: Kobieta mi mówi, że wymieni mi z kasetki banknot i będzie po problemie. Rozumiecie? :D Chciała przyjąć bez sprawdzenia podejrzany banknot i wymienić mi na go na inny :D

Powiedziałem, że chyba jest niepoważna. Zabrałem jej 100, zmieniłem kwotę wpłacaną o 100zł i wyszedłem.

Całkiem niedaleko znajomy prowadzi kantor. Poszedłem z ciekawości. Znajomy sprawdził czym tam tylko mógł i okazało się,że banknot jest fałszywy :D A ja jestem 100zł w plecy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Także jak macie lewą kasę to walcie do banków wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#truestory #logikarozowychpaskow #banki #oszukujo #heheszki
  • 55
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: miałem podobną sytuacje, kasa samoobsługowa nie chciała przyjąć banknotu za żadne skarby, zacząłem też się zastanawiać czy jest legitny. Kierowniczka kas bez żadnej gadki po 10 próbach wymieniła mi go na inny banknot z kasy i zapłaciłem. Do dzisiaj mnie ciekawi co się z nim stało ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek wow, są jeszcze oddziały bez ultrafioletu i bez szkoleń dla pracowników obsługujących kasę? Gdyby Ci wymieniła kasę to ktoś inny by od tej dziewczyny dostał fałszywy banknot. Liczarki (te zwykłe, tanie) w oddziałach nie weryfikują banknotów. Robi to bankier, który miał szkolenia lub właśnie ultrafiolet dodatkowo.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Hehe będę w polsce to 10 tysięcy dodrukowuje. W warzywniakach normalnie tym płaciłem. A jak w banku wymienie to w Media Markt będę kupował za gotówę. Wreszcie się wzbogace. Skoro złodzieje jeżdzą Porsche i Mercedesami to ja też będę coś miał z życia.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: mam taką historię... kolega jest ochroniarzem co w konwojach jeździ

któregoś razu był w banku gdzie często odbiera pieniądze i podeszły do niego dwie pracownice z jakimś pakunkiem i pytają sie czy może z nimi pójść kilka ulic dalej, aby zapakować kasetkę do bankomatu
kolega mówi, że dziś jest tylko on sam, nie ma broni, nie ma wsparcia, że procedury i że bardzo chętnie by pomógł, ale nie dziś
  • Odpowiedz
wow, są jeszcze oddziały bez ultrafioletu


@parachutes: Wow, 2017 a ludzie nadal myślą, że farba UV jest legitnym zabezpieczeniem banknotu...


Swoją drogą polecam poczytać o zabezpieczeniach banknotów, nie tylko polskich, żeby się tak nie wkopać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@parachutes: Doświadczona osoba nie sprawdza UV, bo to zabezpieczenie nietrwałe, rozmazujące się, znikające z czasem całkowicie i bardzo łatwe do podrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 20
@Arachnofob jasne.. Widziałeś kiedyś jak wygląda wymiana kasetki w bankomacie? Dwóch kolesi z bronią długą, uzbrojony technik.. Na pewno procedura dopuszczała dwie babki z banku (;
  • Odpowiedz