Wpis z mikrobloga

jak z przyciskami będę chciał później to rozumiem że to będzie za mało


@progressive: Niekoniecznie, proste połączenie z tkinterem (kilka przycisków, mało kodu) jest na stronie w przykładach. Jak już ogarniesz matplotliba, to w pythonie wybór jest naprawdę ogromny (kiedyś była na yt, ale usunęli, prezentacja gdzie przez ponad godzinę gościu pokazywał po jednym małym przykładzie z wybranych narzędzi i to były naprawdę dziwne kombinacje: 2D-3D, typy wykresów, interaktywność, animacje itd.).
@piotrb chce to zrobić w ramach odświeżenia, kiedyś zrobiłem taki program w javie ale to było 5 lat temu :) narazie sobie ogarniam składnie pythona i robię jakieś proste ćwiczenia jak skończę to się wezmę za ten projekt. Narazie mam problem z wyrobieniem odpowiedniego myślenia, bo trochę inaczej się pisze w pythonie niż w innych językach albo sporo zapomniałem. Właśnie bardziej mnie interesuje nauka pod obliczenia i analizę danych i sieci neuronowe
@progressive: tkinter jest spoko. Sam od niego zacząłem i na początek chyba trudniej o coś łatwiejszego.
A jeśli chodzi o możliwości, to na 100% nie jestem pewien, ale ten program ma interfejs oparty na tkinterze (a przynajmniej wygląda jakby był). Więc w takim przypadku możliwości jak widać są całkiem spoko.
Edit:
Tu jest przyzwoity pdf w ramach wprowadzenia: http://homepage.cem.itesm.mx/carbajal/EmbeddedSystems/SLIDES/Python/GUI%20Programming%20using%20Tkinter.pdf
Kontestator - @progressive: tkinter jest spoko. Sam od niego zacząłem i na początek c...