Wpis z mikrobloga

nigdy nie prowadzilem dzialalnosci i nie wiem gdzie jest haczyk:
zalozmy chce otworzyc biznes polegajacy jedynie na sprzedawaniu/obracaniu "cyfrowymi" dobrami i uslugami, typu firma programistyczna, skup golda w grze online czy cos podobnego. Dlaczego ludzie w takich przypadkach zakladaja DG w Polsce zamiast zalozyc sobie spolke w raju podatkowym? przeciez chyba nawet jak za ten hajs kupia mieszkanie to przedstawiaja fiskusowi kwity za dywidendy z Kajmanow czy innego panstewka-pralki pieniedzy i jest wszystko legit? czego nie wzialem pod uwage?
#biznes #firma #prawo #podatki #rajepodatkowe #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 19
@fegwegw: i tego nie da sie juz w zaden sposob obejsc? nie da sie przyjac w latwy sposob rezydentury podatkowej w takich krajach (chyba, ze nie tedy droga)? albo jakies myki z niepobieraniem dywidend? ale to juz pewnie szara strefa ;p
@fegwegw: to jeszcze jedno - zakladajac, ze potrzebne mi tylko 1000$ miesiecznie na zycie i nie planuje zadnego wiekszego zakupu (albo mam inne zrodlo legalnych pieniedzy), da sie skutecznie ukryc dochod z takiej spolki przed fiskusem i nie zostac w praktyce przylapanym? bo chyba takie kraje raczej nie wydaja takich informacji na lewo i prawo o ichniejszych spolkach.
Wystarczy nie byc na terytorium kraju wiecej jak 6msc i nie osiagac dochodow w PL i nie miec “centrum zainteresowan zyciowych”.


@feuer: Dobrze pisze ale uważaj, @insejn: bo jak kupisz w Polsce dom, mieszkanie albo będziesz maił różowego z dzieckiem i wpadał w odwiedziny to już masz "ośrodek interesów życiowych" i wpadasz w polską rezydenturę.
@Sabr: rozowego ani dziecka podobnie jak feuer nie planuje xD a co do reszty to jakos bede sobie kombinowal, powoli jakies zarysy planow sie w glowie ukladaja, ale nie ma co wybiegac za bardzo w przyszlosc bo na razie mam inne zajecie