Wpis z mikrobloga

Chcę założyć lokatę Witaj w NestBanku, w opcjach mam checkboksy
[] Automatyczne odnowienie lokaty

[] Kapitalizacja odsetek na lokacie

Warto to zaznaczać? Czytam wytłumaczenia ale w ostateczności nie wiem co będzie dla mnie dobre. potrzebuje takie przełożenia dla prostego chłopa

#banki #pieniadze #finanseirachunkowosc #pytanie #kontobankowe #ekonomia #kiciochpyta
#oszczedzanie szczedzanie #lokata #nest @ZarabiajnaBankach bo to przez Was zalozyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@LubieKiedy: automatycznie odnowienie może oznaczać zupełnie inne warunki niż początkowo (tak zwykle jest), a kapitalizacja odsetek na lokacie to dodatkowo zaznaczenie by to ile zarobiłeś do odnowienia przeszło na nową lokatę
  • Odpowiedz
@parachutes: w przypadku lokat promocyjnych zaznaczanie opcji odnowienia nie ma większego sensu - odnowiona lokata będzie lokatą standardowo, dużo gorzej oprocentowaną, więc bardziej będzie się opłacało poszukać nowego miejsca na pieniądze.

PS. Zawsze przypomina mi się przykład Idea Bank, gdzie po założeni świetnej lokaty (mają często dobrą ofertę dla obecnych klientów) lokata odnawia się jako lokata standardowa z zawrotnym oprocentowaniem 0,01% :-))
  • Odpowiedz
@LubieKiedy: Zaznaczanie opcji odnawiania nie ma najmniejszego sensu. Oprocentowanie odnowionej lokaty będzie śmieszne. Sugerujemy ustawić sobie przypomnienie (telefon, kalendarz itp.) kiedy kończy się się lokata i dzień wcześniej rozejrzenia się za alternatywą. :)
  • Odpowiedz
@ZarabiajnaBankach: Dziękuję :)

To co mnie zastanawia, to §3.

4. W przypadku Lokaty z 6-miesięcznym okresem deponowania, promocyjne oprocentowanie wskazane w Tabeli

Oprocentowania obowiązuje w całym okresie trwania Lokaty pod warunkiem zapewnienia nie później niż 60 dni

od dnia otwarcia Lokaty:

1) Wpływu Wynagrodzenia na Rachunek ROR Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym

miesiącu kalendarzowym, lub

2) Wpływów na Rachunek Firmowy w kwocie nie
  • Odpowiedz