Wpis z mikrobloga

Mirki z #gdansk już pomijam całą kwestię obrażania kierowców, ale patrzcie na to, co ludzie potrafią wymyślić i uważać że to jest dobre. Przecież to się kupy nie trzyma, ktoś wpadł na pomysł zrobienia przejścia na najbardziej zakorkowanej drodze w #gdansk przez jej całą szerokość (°° jaką amebą trzeba być żeby się jeszcze o to upierać że to jest super pomysł rzucając argumenty że przejście podziemne wieczorem jest niebezpieczne ( _) Ja po prostu w to nie wierze, ostatnio zamknęli tunel pod martwą Wisłą, to cały Gdańsk stał przez 3 dni, i najszybszy środek transportu to albo tramwaj albo cichobiegi. A Ci wpadli na genialny pomysł. Brak słów.

Nazwiska nie są zamazane, ponieważ post jest publiczny. Link do posta: https://www.facebook.com/agnieszka.owczarczak.RMG/posts/1948389385416656

Muszę to tak otagować #4konserwy #bekazlewactwa
Ponc3k - Mirki z #gdansk już pomijam całą kwestię obrażania kierowców, ale patrzcie n...

źródło: comment_fIYvyTfbQuAZIRFlLr6lF1pyORrnzuRu.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
A co do bezpieczeństwa przypominam że w mieście obowiązuje 50 km/h.


@FPNgda: W tunelu dla pieszych nie jeżdżą auta z wariatami co sądzą, że te 50 trzeba mnożyć razy 4.

Nie byłem w GDA, więc się nie odniosę.
  • Odpowiedz
@Ponc3k: Zagłosowałem przeciwko temu debilnemu projektowi, czyli na coś innego: ścieżkę rowerową tam gdzie jest potrzebna i nie #!$%@? wszystkich kierowców. Jak dla mnie rowerowe zjeby szukają po prostu starcia z kierowcami żeby pokazać, że to ich wizja świata jest górą.
  • Odpowiedz
@mathix: Bardzo dużo jeżdżę rowerem i zakochałem sie przez to w gdańsku, bo jest tu pełno ścieżek rowerowych, ale jednej mi brakuje niemiłosiernie, a rozwaliłem już tam 2x koło, mowa o trasie z Obrońców Wybrzeża przez Czarny Dwór aż do Hellera, gdyby tam powstała droga rowerowa i naprawili ten chodnik który aktualnie wygląda jak pobojowisko to byłoby super!
  • Odpowiedz
  • 27
@Ponc3k Nie widzisz niczego dziwnego w tym, w człowiek wysiada w jednym z najładniejszych polskich miast na jednym z najładniejszych polskich dworców i wychodząc z niego wchodzi na... #!$%@?ą barierę w postaci autostrady w środku miasta? Tu od dawna powinien być co najwyżej tunel dla samochodów a nie dla pieszych i wnętrze urbanistyczne w postaci jakiegoś reprezentatywnego placu, nie parking i autostrada. Zamiast wyjść i podziwiać miasto człowiek pierwsze co robi
  • Odpowiedz
@vind: Masz rację, przenieść ruch gdzie indziej, a potem można sobie do woli robić placów i placyków. Ale jest jak jest i łączenie ruchu pieszego i kołowego W TYM MOMENCIE to jest morderstwo.
  • Odpowiedz
@Ponc3k: ale jesteś burakiem, wsadzaj tyłek w tramwaj jak chcesz szybko, a jak chcesz wygodnie to stój w korkach. Wielkiemu panu przejście dla pieszych przeszkadza
  • Odpowiedz
pomysł zrobienia przejścia na najbardziej zakorkowanej drodze w #gdansk przez jej całą szerokość


@Ponc3k: A co, mieli zrobić przez pół szerokości? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Ponc3k: sam piszesz, ze zakorkowana (i tow #!$%@? bo tam sie stoi praktycznie) to co zmieni to przejscie gdy bedzie sensownie zsynchronizowane?
  • Odpowiedz
Tunel spoko, coś takiego zrobili w Sopocie pod Monciakiem. Wil systy i owca cała. Jak tam postawisz przejście dla pieszych to zobaczysz ścianę ze stojących samochodów. Nie powiesz mi chyba, że to jest o niebo lepiej?


@mathix: Przyznam, że nie wiem co zrobili pod Monciakiem - nie jestem z Trójmiasta, chociaż okolice dworca znam. Obecnie tez jest ściana jadących/stojących samochodów, więc to żadna różnica. Pasy to tylko rozwiązanie tymczasowe, to
  • Odpowiedz