Wpis z mikrobloga

Mirki z #gdansk już pomijam całą kwestię obrażania kierowców, ale patrzcie na to, co ludzie potrafią wymyślić i uważać że to jest dobre. Przecież to się kupy nie trzyma, ktoś wpadł na pomysł zrobienia przejścia na najbardziej zakorkowanej drodze w #gdansk przez jej całą szerokość (°° jaką amebą trzeba być żeby się jeszcze o to upierać że to jest super pomysł rzucając argumenty że przejście podziemne wieczorem jest niebezpieczne ( _) Ja po prostu w to nie wierze, ostatnio zamknęli tunel pod martwą Wisłą, to cały Gdańsk stał przez 3 dni, i najszybszy środek transportu to albo tramwaj albo cichobiegi. A Ci wpadli na genialny pomysł. Brak słów.

Nazwiska nie są zamazane, ponieważ post jest publiczny. Link do posta: https://www.facebook.com/agnieszka.owczarczak.RMG/posts/1948389385416656

Muszę to tak otagować #4konserwy #bekazlewactwa
Ponc3k - Mirki z #gdansk już pomijam całą kwestię obrażania kierowców, ale patrzcie n...

źródło: comment_fIYvyTfbQuAZIRFlLr6lF1pyORrnzuRu.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
ludzkość generalnie dojrzała do pewnych wniosków

że miasta służą ludziom

Zatem spychanie ludzi pod ziemie jest czymś, co nie powinno mieć miejsca.


@fegwegw: A co ma piernik do wiatraka? Przyznaj się po prostu, że masz grubą dupę i nie lubisz schodów. I nieważne skąd piszesz, siedzisz tu cały dzień, panie nie-piwniczak. []
  • Odpowiedz
Tłumaczenie idiotom czegokolwiek ma jedną wadę - i tak nie zrozumieją, jedynie wzrośnie ich frustracja tym spowodowana, co z kolei zaowocuje kolejnymi tego typu wysrywami.


@fegwegw: Wypisz, wymaluj twoje komentarze.
  • Odpowiedz
atakujesz wyzywając wszystkich wokół od idiotów


@clockwork_orange: jeśli raczysz zauważyć, atakuję jedynie tych, którzy zrobili to najpierw. No, może pomijając opa.

A po drugie, w moich komentarzach roi się od argumentów. Tylko aby to zrozumieć, trzeba mieć trochę wyższy IQ niż ma schodek w przejściu podziemnym.
  • Odpowiedz
@fegwegw: Ty chyba nie jesteś z gdańska a pierdzielisz takie głupoty, że głowa mała opierając je jedynie na podstawie obrazków albo turystycznego odwiedzenia tego miasta. Jest już jedno przejście tunelem którego już nie przerobisz na takie dla aut i uważasz, że dobrym pomysłem jest robienie drugiego nad nim z pasami przecinającymi drogi 3-pasmowe z nowymi światłami które wypadną zaraz przed światłami przy zieleniaku?
  • Odpowiedz
@m0rgi: nie, ja nie odnoszę się do tej konkretnej sytuacji. Nie postuluje zaorania istniejącej infrastryktury (tzn, jestem za, ale nie w tym rzecz). Ja jedynie napisałem, co uważam o budowaniu tuneli dla pieszych. I jak widać po dystrybucji plusów, nie jestem jedynym, który ma takie zdanie.
  • Odpowiedz
Tunele dla aut jak już


@czlapka: jak ja bardzo bym tego chciał! Marzę o tym. Właśnie w tym miejscu. Auta dołem i połączenie dworca przejściem do drogi na stare miasto. Jeszcze u góry jakaś zieleń. Bajka.

Ale bez tego tunelu dla aut, to niestety zgadzam się że przejście nie powinno na razie powstać bo ucierpimy wszyscy.
  • Odpowiedz
@FPNgda: Nie rozumiem, dlaczego taki hejt na tunel dla pieszych. Tunele to przecież jedno z lepszych udogodnień, zwłaszcza w miejscach, gdzie pieszy ma do pokonania sporą odległość.

W tunelu:
- każdy może iść własnym tempem, którego nie ograniczają puszczone na chwilę zielone światła
- tunel to znaczne udogodnienie właśnie dla starszych, niepełnosprawnych, dzieci - spokojnie i bez stresu mogą pokonać całą odległość
- nie trzeba czekać na zmianę świateł, co oznacza
  • Odpowiedz
@Joseph_Pilsudsky: @Ponc3k: @atlantic_pony: @agablazej:
Jak ja nienawidziłem tego tunelu. Dawno z niego nie korzystałem ale do tej pory krew mnie zalewa jak sobie przypomnę te poranki i przeciskanie się w tłumie na SKMkę.

Zamiast przejść na sprawnie na drugą stronę to jakieś dziwne slalomy w przejściu zatkanym stoiskami i ludźmi idącymi w różnym tempie.
Niech zrobią przejścia tu, i na Podwalu, i na Rzeczpospolitej.
  • Odpowiedz
@vind Ja nie widzę, ale to inna sprawa. Kompletnie mijasz się z tym, o czym jest ten wpis, czyli że nie powinno być przejścia dla pieszych, a nie że powinien być tunel dla pieszych. Myślę, że większość osób tutaj by się zgodziła, że tunel dla samochodów byłby dobrym rozwiązaniem (poza kosztami pewnie), ale takiego projektu nie ma i nie o takim projekcie jest ten wpis.

Reprezentatywny plac i schowanie ulic i parkingu
  • Odpowiedz
@Lerhond:
Mijam się, bo po prostu prowadzę jakieś rozważania na temat miejsca o którym jest wątek.
Co do pomysłu pasów - coś tam zmieni - ruch samochodów utrudni w znacznie mniejszym stopniu niż jest obecnie utrudniony ruch pieszych, który na dodatek w centrum miasta (a szczególnie przed dworcami) powinien mieć bezwarunkowy priorytet.
  • Odpowiedz