Wpis z mikrobloga

@rebel101 bez specjalnych odczuć ale dla większości dobrze jakby weszło. Odnośnie grafiki to jeszcze na fali ostatnich komentarzy po "zmianach" w temacie obrony koniecznej, dziś właśnie przeglądałem z ciekawości różne pompki - pod kontem potencjalnego zastosowania gumowych kul ;)
@ZaQ_1: ?
@ShutUpMeg: Ja tam przygarnąłbym sobie takiego Iż-43 lub Maverick 88 ze zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tropek: Znika takie pojęcie. Broń zostaje podzielona na dwie kategorie. Broń powtarzalna i samopowtarzalna z magazynkiem na 3 naboje jest bronią kat. C, samopowtarzalna z magazynkiem powyżej 3 naboi jest bronią kat. B. Na kat C ma wystarczać niekaralność, badanie u lekarza rodzinnego oraz posiadanie metalowej szafy.
@rebel101 ja coś raczej w stronę Mossberga 500 Tactical stąd też potrzeba lepszego przygotowania budżetu... IŻ spoko ale do pary z Mossbergiem marzy mi się jakiś bock Berrety( ͡º ͜ʖ͡º)
@cruc: Wiatrówki są dalej tak jak były, jeżeli ktoś chce mieć coś powyżej limitu 17J przejdzie taką samą procedurę jak obecnie by uzyskać dostęp do broni kat. C.

Zmiany w CP to trochę inna sprawa, kategoria zostaje rozbudowana o repliki używające amunicji scalonej
@rebel101: myślę, że w pierwszym czytaniu nic się nie wydarzy i ustawa powędruje do pracy w komisji.
Nawet nie dopisuję, że mam nadzieję, że finalnie zostanie przyjęta w takiej formie, bo to oczywistość.
@cruc: Właściwie to porządkują te kwestie. Broń podzielili na 4 kategorie literowe oraz proces jaki należy przejść by otrzymać do niej dostęp. Kat D oznacza broń dostępną bez zezwoleń, kat C broń którą można posiadać na Obywatelską Kartę Broni Palnej, kat B broń na zezwolenie oraz kat A czyli rzeczy zabronione do posiadania przez cywili z wyjątkami. CP ląduje w kat D.

@ppqa: A żeby tak było. Chociaż taki tok
@rebel101: ta ustawa nie może ot tak upaść bo jest świętym "dostosowaniem do prawa unijnego"; natomiast w komisji mogą z niej zrobić totalne dziadostwo, co miejmy nadzieję nie nastąpi.
@thestabilizator: tzn. ustawa PZSS-u nie zlikwiduje, ale likwiduje status świętej krowy tego związku. OKB masz za samo złożenie wniosku, następnie pozwolenie podstawowe za staż OKB lub opcjonalnie egzamin.
@rebel101:

jak odczucia przed zbliżającym się pierwszym czytaniem

Mieszane, z jednej strony wielka nadzieja na zmniejszenie kosztów posiadania i w związku z tym być może pierwszy zakup, ale z drugiej strony dyrektywa ma zapis, że nowe prawo wprowadzone w każdym kraju nie może być łagodniejsze niż to określa dyrektywa. Oznacza to, że może być surowsze, czyli np. prawie wszystkie typy broni mogłyby trafić do kategorii A i B.

PS Czy dobrze
@Laszl0: Poprawka, pojemności magazynków to:
Pojemność magazynka -> Kategoria
11 i więcej -> A
3 - 10 -> B
do 2 -> C
Oprócz magazynka ustawa dolicza także 1 nabój w komorze nabojowej.
@rebel101: No właśnie. I dlatego zapytałem, czy w ogóle są jakieś bronie samopowtarzalne długie z magazynkami na 2 naboje ;-)
Może pojawią się takie do nowych kałachów i MSBS-ów ( ͡° ͜ʖ ͡°)